|
ШТЕФАНИЧ Дмитро Андрійович |
Доктор економічних наук, професор, член-кореспондент академії інженерних наук України. Професор кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу Тернопільської академії народного господарства.
Службова адреса: Тернопіль, вул.. Львівська, 11, тел. 33-60-43 .
Народився 20.04.1947 р. в с. Веренчанка Заставнівського району Чернівецької області.
Закінчив Київський інститут народного господарства в 1965 році; навчався в аспірантурі з 1967 по 1970 роки, кандидатську дисертацію на тему "Ефективність використання виробничих потужностей (на прикладі цегельних заводів БРСР)" захистив у 1971 році.
В докторантурі навчався з 1978 по 1980 роки; докторську дисертацію на тему "Вдосконалення планування, оцінки і стимулювання ефективності використання виробничого потенціалу" захистив в 1988 році;
Основні показники наукової діяльності: основна сфера наукових інтересів: методологічні основи визначення і стимулювання напруженості планових завдань (суть напруженості планових завдань, її оцінка на різних рівнях управління підприємством, стимулювання прийняття напружених планів); оцінка рівня економічного ризику на фірмі (суть економічного ризику, його класифікація, фактори та джерела економічного ризику, визначення величини втрат від ризику, оцінка імовірності втрат, диверсифікація ризику).
Одноосібна монографія: "Напряженные планы предприятий и их стимулирование". В ній розглянуті питання суті напруженості планів, її оцінка, методи стимулювання прийняття напружених планів. Автор розробив методику оцінки напруженості планових завдань на різних ієрархічних рівнях управління підприємством та їх стимулювання.
Загальна кількість наукових публікацій – 97.
Наукові праці, які видані за кордоном:
1. Оцінка величини економічного ризику (Словенія), німецькою мовою; 1996 р.
2. Вдосконалення розробки бізнес-плану (Болгарія), російською мовою; 200 р.
3. Методичні основи визначення збутового потенціалу промислового підприємства (Словаччина), англійською мовою, 2001 р.
4. Вдосконалення оцінки рівня конкурентоздатності фірми (Польща), польською мовою, 2001 р.
5. Вдосконалення організації розробки бізнес-плану (Польща), українською мовою, 2002 р.
Кількість підготовлених кандидатів наук – 3.
|