|
ОСТАП’ЮК Мирослав Ярославович |
Кандидат економічних наук, професор. Професор кафедри обліку і контролю в невиробничій сфері Тернопільської академії народного господарства.
Службова адреса: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11; тел. 33-20-07.
Народився в м. Тернополі, 31.07.1947 року.
Закінчив в 1965 році СШ №3 в м. Тернополі. Навчався у Львівському сільськогосподарському інституті, Тернопільському фінансово-економічному інституті, сьогодні Тернопільська академія народного господарства, який закінчив в 1972 році. Навчався в аспірантурі при Львівському державному університеті. В 1982 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Питання вдосконалення обліку праці і заробітної плати на підприємствах і об’єднаннях місцевої промисловості (по матеріалах Тернопільської області).
Академік Міжнародної кадрової академії.
Сфера наукових інтересів – підприємства малого бізнесу.
Автором розроблені пропозиції щодо вдосконалення бухгалтерського обліку за формами, які характерні для малих підприємств. Остап’юк М.Я. брав участь в розробці плану рахунків для підприємств малого бізнесу.
Остап’юк М. Я вніс вклад і в розвиток теорії бухгалтерського обліку як науки. Ним запропонована нова класифікація рахунків бухгалтерського обліку і також класифікація балансів за різними ознаками. Господарські процеси розглядаються більш широко, зокрема Остап’юк М.Я. включає в них процес створення підприємства і процес припинення діяльності. Автором розроблена: методика обліку і контролю робочого часу; методика оцінки втрат і непродуктивних витрат робочого часу; методика розподілу непрямих витрат та інші.
Опублікував три монографії:
1. Організація обліку і аналізу в умовах бригадного підряду. – Київ: Техніка, 1998. – 9.6 д.а.
Розглядаються питання ведення бухгалтерського обліку в підрозділах підприємства.
2. Учет и анализ деятельности характерных подразделений предприятия. – Москва: Финансы и статистика, 1992. – 9.1. д.а.
Розглядаються питання організації первинного та аналітичного обліку госпрозрахунковими підрозділами підприємств.
3. Теорія бухгалтерського обліку (історичні та методологічні аспекти). – Ужгород: УніДУ, 1998. – 13 д.а.
Даються пропозиції щодо класифікації балансів, рахунків, розширенню сфери обліку за господарськими процесами.
Опублікував в співавторстві і одноосібно чотирнадцять навчальних посібників і підручників загальним обсягом 105 д. а., зокрема:
1. Теорія бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. – Ужгород: УНУ, 2001. – 162 с. (10,5 д. а.).
2. Облік та аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Навчально-методичний посібник. – Київ: КНЕУ, 2001. – 179 с. (10,5 д.а.).
3. Бухгалтерський облік в галузях економіки: навчальний посібник – Ужгород, ПП "Графіка", 2002. – 142 с. (9,5 д. а.).
Опублікував 121 наукову працю, з них дві видані за кордоном (Економічна академія у Вроцлаві, Польща, 1992 р. і Університеті в Пряшеві, Словаччина, 2002 р.).
Підготував п’ять кандидатів наук.
|