Західний науковий центр НАН України і МОН України

ГАЛАНЕЦЬ
Василь Григорович

Доктор економічних наук, професор. Заслужений діяч науки і техніки України. Завідувач кафедри менеджменту Львівського державного аграрного університету.

Службова адреса:

Народився в м. Почаєві Кременецького району Тернопільської області 1-го січня 1929 року. Закінчив Почаївську середню школу в 1947 р., Львівський сільськогосподарський інститут у 1952 р. і аспірантуру на кафедрі економіки сільського господарства сільськогосподарського інституту в 1955 р. У 1956 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Спеціалізація і поєднання галузей в сільськогосподарських підприємствах приміської зони м. Львова”. Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри економіки сільського господарства Львівського сільськогосподарського інституту. У 1958 р. був обраний деканом економічного факультету цього ж інституту. Працював на цій посаді до 1964 р. В 1965-1974 рр. працював проректором з наукової роботи Львівського сільськогосподарського інституту.

Навчався в докторантурі, після чого в 1983 р. захистив докторську дисертацію на тему “Проблеми удосконалення управління виробництвом в сільськогосподарських підприємствах”. В 1984 р. йому була присвоєна науковий ступінь доктора економічних наук, в 1985 р. – вчене звання професора.

В 1983 р. знову був обраний деканом економічного факультету, працював на цій посаді до 1988 р. З 1969 р. до сьогодні – завідувач кафедри, яка змінювала за цей час назву: вирахувальної техніки, управління і наукової організації праці, менеджменту і права, менеджменту.

Із 1971 р. здійснює підготовку науково-педагогічних кадрів через аспірантуру. Створив школу вченого. Підготував 38 кандидатів економічних наук.

За особистий внесок в розвиток економічної науки і підготовку науково-педагогічних кадрів Указом Президента України професору В.Г. Галанцю було присвоєне почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”. В 1997 р. він був обраний академіком Української технологічної академії.

Основна сфера наукових інтересів – управління виробництвом в сільському господарстві та його реформування в умовах ринкової економіки. Опублікував близько 200 робіт, в тому числі 6 монографій, із них самостійні і сольні:

1. Ефективність управління: теорія, методика, практика. – Львів: Вища школа, 1978. – 198 с.

2. Система управління якістю продукції в сільськогосподарському підприємстві (у співавторстві з Т.Г. Дударом). – Львів: Вища школа, 1980. – 160 с.

3. Управління сільськогосподарським виробництвом в нових умовах господарювання (у співавторстві з В.Б. Матлашенком). – Львів: Вища школа, 1987. – 168 с.

В монографіях опрацьовано і запропоновано автором: аграрно-промислове кооперування; визначення кількісного складу управлінських кадрів; вдосконалення структури управління в умовах міжгосподарської кооперації; організація і підвищення ефективності управлінської праці; організація роботи централізованої служби оперативного управління; удосконалення методів управління; теоретичні аспекти управління якістю продукції; розробка системи управління якістю продукції і її реалізація на рівні підприємств.

Перелік одноосібних опублікованих навчальних посібників:

1. Наука управління виробництвом. – Львівський сільськогосподарський інститут, 1971. –51 с.

Керівник підприємства, стиль його роботи і організація праці. – Львівський сільськогосподарський інститут, 1970. – 43 с.

2. Організація управління в колгоспах і радгоспах. – Львівський сільськогосподарський інститут, 1972. –105 с.

3. Управління сільськогосподарським підприємством, стиль керівництва і організація робочого дня керівника. – Львівський сільськогосподарський інститут, 1974. –50 с.

4. Основи організації управлінської праці в сільськогосподарському виробництві. – Львівський сільськогосподарський інститут, 1974. – 82 с.

5. Семінарські і практичні заняття з курсу “Управління сільськогосподарським виробництвом. – Львівський сільськогосподарський інститут, 1976. –171 с.

Наукові розробки доведені до практичної реалізації:

-  Реформування структури управління в сільськогосподарському підприємстві в цехову.

-  Створення в сільськогосподарському підприємстві централізованої служби оперативного управління.

-  Створення в сільськогосподарському підприємстві єдиної планово-облікової служби.

-  Розробка наукових основ управління якістю продукції на рівні сільськогосподарського підприємства.

-  Реформування колективного сільськогосподарського підприємства в приватно-орендне і товариство з обмеженою відповідальністю.

Наукові проблеми, якими займається зараз:

Трансформація форм господарювання в сільському господарстві в умовах ринкової економіки та управління ними. Господарства населення, які дехто вважає сьогодні пріоритетною формою господарювання, можуть нею бути тільки в умовах економічної кризи. В перспективі вони втратять свою роль, оскільки їх малі розміри і низький рівень технічної оснащеності не дозволяють їм освоювати досягнення науково-технічного прогресу. Пріоритетними формами господарювання в сільському господарстві повинні бути технічно оснащені фермерські господарства, що використовують оренду землі і високотоварні сільськогосподарські підприємства ринкового типу.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Важливі зміни у правилах прийому до аспірантури у 2024 році
Світлої пам'яті відомого вченого та організатора науки, Героя України Володимира Павловича ШЕВЧЕНКА
Світлої пам'яті видатного вченого, громадського та політичного діяча Ігоря Рафаїловича ЮХНОВСЬКОГО
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74