|
ДУДАР Тарас Григорович |
Доктор економічних наук, професор. Завідувач кафедри аграрного менеджменту і права Тернопільської академії народного господарства.
Службова адреса: 46004 м. Тернопіль, вул. Львівська, 11. Інститут аграрного бізнесу, тел. 24-34-01.
Народився 5 липня 1948 року в селі Озерна Зборівського району Тернопільської області. Дудар Тарас Григорович – відомий вчений в галузі аграрної економіки, завідувач кафедри аграрного менеджменту і права Тернопільської академії народного господдарства, академік Академії наук вищої школи України з 1996 року (відділення економіки).
Закінчив Львівський сільськогосподарський інститут у 1973 році.
В 1976-1979 рр. навчався стаціонарно в аспірантурі при кафедрі управління і наукової організації праці у Львівському сільськогоподарському інституті. З 1979 року – кандидат економічних наук, захистив дисертацію на тему: "Організація управління якістю продукції в молочному скотарстві".
В 1992 році захистив докторську дисертацію на тему: "Проблеми підвищення якості сільськогосподарської продукції в нових умовах господарювання" (на матеріалах агропромислових формувань України). Здобув науковий ступінь доктора економічних наук.
В 1993 році присвоєно вчене звання професора Тернопільської академії народного господарства, а з 1994 року – завідувач кафедри аграрного менеджменту і права Тернопільської академії народного господарства.
Основні показники наукової діяльності
Основні наукові інтереси пов’язані із дослідженням економічних проблем підвищення якості продукції, її конкурентоспроможності в агропромислових формуваннях, пошуком ефективної системи управління організацією виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів залежно від потреб споживачів. Останні наукові результати стосуються дослідження проблем маркетингової орієнтації реформованих агропромислових формувань України.
Автор 146 наукових праць, в тому числі 6 монографій, з них 4 колективних і 2 індивідуальних
Одноосібні монографії:
1. Экономический механизм повышения качества сельскохозяйственной продукции в новых условиях хозяйствования. – Москва: ИНДСН АН СССР, 1991. – 284 с.
В монографії дослідженні теоретичні аспекти управління якістю продукції, узагальнено досвід розробки і впровадження системи управління якістю в сільському господарстві, розроблена методика визначення економічної ефективності її функціонування в аграрних формуваннях в перехідний період до ринку.
2. Економічні проблеми поліпшення якості сільськогосподарської продукції. – Львів: Світ, 1991. – 156 с.
В монографії дослідженні економічні аспекти поліпшення якості сільськогосподарської продукції, обґрунтована методика кількісної оцінки і економічного стимулювання якості праці і продукції в умовах переходу до ринкових відносин.
Для студентів ВУЗів економічних спеціальностей підготовлено і випущено в світ 5 навчальних посібників, з них 3 колективні і 2 одноосібні.
Одноосібні навчальні посібники:
Економіка природокористування. Навч. посібник для студентів ВУЗів. – Київ: ІСДО, 1994. – 114 с.
Маркетинг в агропромисловому комплексі: теорія і практика. Навч. посібник для студентів економічних спеціальностей ВУЗів. – Тернопіль: "Горлиця", 1999. – 184 с.
Підготовив 2 кандидати економічних наук.
|