Західний науковий центр НАН України і МОН України

ЧЕРЕВКО
Георгій Владиславович

Доктор економічних наук, професор. Завідувач кафедри економіки АПК Львівського державного аграрного університету. Проректор з науково-дослідної роботи Львівського державного сільськогосподарського інституту.

Службова адреса: 80138, м. Львів-Дубляни

Народився 7 лютого 1958 р. в м. Івано-Франківськ. В 1964-1974 рр. навчався в Краковецькій середній школі Яворівського району Львівської області, яку закінчив із золотою медаллю. З 1974-1979 рр. навчався у Львівському сільськогосподарському інституті (нині державний аграрний університет) на економічному факультеті за фахом "економіка і організація сільського господарства", який у 1979 р. закінчив з відзнакою і присвоєнням кваліфікації економіста-організатора сільськогосподарського виробництва. По закінченні навчання був скерований на роботу на кафедру економіки сільського господарства Львівського сільськогосподарського інституту.

Працюючи асистентом кафедри у 1985 р. захистив кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва "Ефективність використання виробничих фондів у скотовідгодівельних міжгосподарських підприємствах" (науковий керівник – д.е.н., професор В.А. Павчак).

18.02.1993 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки АПК Львівського державного сільськогосподарського інституту.

У 1995 р. захистив докторську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Інституту аграрної економіки УААН "Зниження матеріаломісткості тваринницької продукції" з присудженням наукового ступеня доктора економічних наук (25.05.1995) зі спеціальності 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК (науковий консультант – д. е. н., професор В.А. Кадієвський).

З 1995 р. – завідувач кафедри економіки АПК Львівського державного сільськогосподарського інституту.

Вчене звання професора кафедри економіки АПК Львівського державного аграрного університету присвоєно 27.04.2000 р.

З 1999 р. – проректор з науково-дослідної роботи ЛДАУ.

За 1979-2002 рр. опубліковано 220 наукових і навчально-методичних праць, з них 150 наукових і 70 навчально-методичного характеру, в т. ч. 8 монографій, 2 брошури, 2 навчальних посібники. 12 публікацій здійснено в закордонних виданнях (США, Польща).

Найважливіші публікації:

1. Монографія "Проблеми зниження матеріаломісткості сільськогосподарської продукції". – К.: Урожай. – 1991. – 184 с. (у співавторстві).

2. Підручник "Економіка природокористування". – Львів: Світ. – 1995. – 220 с. (у співавторстві).

3. Монографія "Держава і ринок". – Львів: Українські технології. – 1998. – 115 с. (у співавторстві).

4. Монографія "Аграрна економіка: реформи та стабілізація кризи". – Львів: Українські технології. – 1998. – 80 с. (у співавторстві).

5. Монографія "Економіка зернопродуктового підкомплексу". – Львів, 2000. – 198 с. (у співавторстві).

6. Навчальний посібник "Основи сільськогосподарської обслуговуючої кооперації". – К.: Вища школа, 2001. – 464 с. (у співавторстві).

7. Монографія "Ціновий та ринковий моніторинг в АПК: проблеми та перспективи". – Львів: Українські технології, 2001. – 152 с. (у співавторстві).

8. Монографія "Transformacja Rolnictwa Polskiego i Ukraińskiego w latach 90". – Warszawa: Wieś Jutra, 2002. – 156 с. (у співавторстві).

Учасник 40 міжнародних наукових конференцій, семінарів і конгресів.

1989-1990 рр. навчався на 11-місячних курсах англійської мови по лінії ООН у м. Києві. У 1995 р. пройшов 5-ти тижневе і піврічне стажування в США, протягом яких вивчав механізм функціонування ринкової економіки цієї країни, систему агробізнесу, принципи державного регулювання економіки та методику викладення економічних дисциплін в університетах США (м. Фенікс, Сент-Луїс, Чикаго, Індіанаполіс, Лос-Анджелес).

У 1996 р. пройшов місячне стажування в м. Мюнхені (ФРН) по програмі Ост-Вест-Трейнінг за напрямком "Управління людськими ресурсами"; у 1997-1998 рр. – навчався у Люблінській рільничій академії (Польща) за програмою "Європейські екологічні стандарти".

Навчальні дисципліни: Економіка АПК, Державне регулювання ринкової економіки, Витратно-ціновий моніторинг, Реформування АПК. Для трьох останніх є автором навчальних програм і структур курсів. Є автором розробки шістьох навчальних програм по курсу "Кооперація".

Член Міжнародної асоціації сільськогосподарських економістів.

Керує науковою роботою студентів, аспірантів і здобувачів. Під його керівництвом захищено 4 кандидатські дисертації з актуальних проблем розвитку АПК.

Коло наукових інтересів включає проблеми ефективності виробництва і вдосконалення системи економічних взаємовідносин в АПК, інвестування, оптимізації структури виробництва, зрівноважений розвиток сільських регіонів, агропромислові ринки.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Щиро вітаємо наших учених з вагомими нагородами з нагоди Дня Незалежності України
Світлої пам'яті відомого вченого та активного громадсько-політичного діяча Ірини Дмитрівни ФАРІОН
Світлої пам'яті відомого вченого та організатора науки Юрія Миколайовича ЧЕРНОБАЯ
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74