|
БОЙКО Євген Іванович |
Доктор економічних наук, професор за спеціальністю "Економіка, планування і організація управління промисловістю і її галузями", академік АПМ України, завідувач відділу економічних проблем розвитку промисловості регіону Інституту регіональних досліджень НАН України.
Службова адреса: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4, тел. 70-64-31.
Народився 12.08.1938 р. в м. Львові. Закінчив Львівський політехнічний інститут в 1960 році. Отримав кваліфікацію інженера-економіста.
В 1967–1970 рр. навчався в очній аспірантурі при Львівському відділенні Інституту економіки.
Захистив кандидатську дисертацію на тему “Питання економічності розвитку технології на машинобудівному підприємстві” в 1971 р.
В 1986 році захистив докторську дисертацію на тему "Організація і управління технологічними системами в умовах інтенсифікації суспільного виробництва (теорія і методи)".
В 1987 р. отримав вчене звання професора.
Основні показники наукової діяльності. Основну сферу наукових інтересів представляють системні дослідження організації управління науково-технічним процесом, на засадах яких вперше розроблена теорія організації управління технологічними системами промислового виробництва і взаємодії виробничих систем різного рівня ієрархії, побудовані економіко-математичні моделі задач управління науково-технічним прогресом і їх інформаційного забезпечення. За допомогою розроблених автором методів ресурсної ефективності забезпечується можливість враховувати структурні зміни в співвідношеннях виробничих ресурсів і їх віддачі стосовно основних напрямків науково-технічного прогресу.
Значна частина досліджень присвячена проблемі структурної перебудови промисловості України. В цьому зв’язку обґрунтовані методи оцінки структури промисловості, визначені сутність структурної перебудови, принципи її організації, методи управління, обґрунтовані основні напрямки структурної перебудови промисловості. Досліджені вузлові питання конверсії як одного з реальних і перспективних способів перебудови національної економіки та фінансово-кредитного механізму.
Опубліковано 15 монографій, із них дві одноосібні: "Організація технологічних систем промислового виробництва", Київ, Наукова думка, 1985 р., "Ситуаційний аналіз промислового виробництва", Київ, Техніка, 1989 р., в яких викладені теорія і методи розвитку промислових підприємств.
Підготовлено 24 кандидати наук і 2 доктори економічних наук.
|