Західний науковий центр НАН України і МОН України

БОЙКО
Микола Миколайович

Доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України. Професор кафедри економіки, менеджменту та маркетингу економічного факультету Ужгородського національного університету.

Службова адреса: 88014, Ужгород, пл. Народна, 3, тел. 3-72-48.

Народився 24 квітня 1928 року, в селі Руське-Поле, Тячівського району, Закарпатської області. В 1948 році закінчив Тячівську середню школу, а в 1954 р. Львівський лісотехнічний інститут, лісоінженерний факультет.

З 1954 року по 1970 працював на різних посадах в лісовій промисловості Закарпатській області та на адміністративно-партійній роботі. З 1971 року працює в Ужгородському національному університеті. В 1969 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Економічна ефективність комплексного використання деревини" (на прикладі лісопромислового комплексу Закарпатської області). В 1991 році захистив докторську дисертацію на тему "Організаційно-економічний механізм розвитку територіальних лісовиробничих комплексів (на прикладі Українських Карпат)".

Голова Асоціації Економістів Закарпаття, член президії Спілки економістів України, член Світового конгресу професорів угорців, зовнішній член Академії наук Угорщини.

Починаючи з 60-х років, проводить активну науково-практичну роботу по формуванню та ефективній діяльності лісопромислових комплексів регіону Карпат. Ним були розроблені рекомендації по ефективному використанні лісових ресурсів з врахуванням економічних та соціальних факторів на створених комплексних лісових підприємствах – лісокомбінатах. Внесені пропозиції по розвитку інтеграції між лісовими комплексними підприємствами, деревообробними, меблевими та лісохімічними комбінатами на основі спеціалізації і кооперування, що сприяло розвитку меблевого, лісохімічного та плитного виробництва які викладені в монографіях: "Ліс і меблі", "Лесной производственный комплекс Украинских Карпат". Наукові рекомендації викладені в монографії "Эффективность использования буковой древесины" сприяли охороні та відтворенню букових лісів – основних форпостів Карпат в збереженні навколишнього середовища та водних ресурсів.

В 1994 році була запропонована нова концепція про необхідність створення та запровадження принципово нового організаційно-економічного механізму управління лісопромисловим комплексом, який має забезпечити відтворення, охорону та раціональне використання лісових ресурсів, з врахуванням екологічних, економічних та соціальних факторів, в умовах ринкових відносин та зміни форм власності, які викладені в монографії "Лісові ресурси: ефективність їх використання і відтворення" (1994). Концепція була прийнята Закарпатською обласною радою, Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.

Приймав участь в розробці та формуванні спеціальної економічної зони "Закарпаття" (СЕЗ), яка була створена в 1999 році. Наукові дослідження продовжуються по розвитку СЕЗ "Закарпаття". Брав участь в розробці програм соціально-економічного розвитку Закарпаття та програми виходу області з економічної кризи. Підготував розділ "Лісопромисловий комплекс" до концепції "Сталого розвитку Закарпаття на 2002-2020 роки". Активну участь приймає у вивченні причин паводків 1998 і 2001 роках та в розробці пропозицій по запобіганню катастрофічних наслідків від них, які опубліковані у різних виданнях. Рекомендації схвалені обласною радою народних депутатів і частково Кабінетом Міністрів України. Проводить наукові дослідження пов’язанні з регіональною глобалізацією економіки – основи переходу до сталого розвитку.

На основі наукових розробок проведені три науково-практичні конференції, в тому числі і одна міжнародна – "Механізм створення та функціонування спеціальної економічної зони Закарпаття". Бере активну участь в регіональних та міжнародних конференціях на яких виступає з питань пов’язаних з розвитком економіки області та України. Опублікував біля 146 наукових праць, в тім числі чотири монографії: "Ліс і меблі" (1964), "Эффективность использования буковой древесины" (1978), "Лесной производственный комплекс Украинских Карпат" (1989), "Лісові ресурси: ефективність їх використання й відтворення" (1994) та 10 статей в зарубіжних виданнях, пов’язаних з діяльністю лісового комплексу, маркетинговою діяльністю та регіональною глобалізацією економіки.

Підготував трьох кандидатів наук, керує трьома аспірантами та чотирма здобувачами.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті відомого вченого та організатора науки Юрія Миколайовича ЧЕРНОБАЯ
Запрошуємо на семінар Quantum Randomness, Determinism, and the Foundations of Science
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74