Західний науковий центр НАН України та МОН України

Круглий стіл з нагоди 23-ї річниці Конституції України «Конституція України: історія та перспективи»

14 червня 2019 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16) відбувся Круглий стіл з нагоди 23-ї річниці Конституції України «Конституція України: історія та перспективи».
Співорганізаторами заходу виступили Західний науковий центр НАН України і МОН України, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Під час роботи Круглого столу було розглянуто проблематику українського парламентаризму в історичному аспекті та нинішній стан і перспективи конституціалізму в Україні.

Заслухані доповіді:

 • "Відповідальна республіка: доктринальна новація Конституції України" – Олександр Сушинський – доктор наук з державного управління, професор, перший заступник директора, завідувач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування ЛРІДУ НАДУ.
 • "Перша Конституція України. Пилип Орлик" – Орест Красівський – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри європейської інтеграції та права ЛРІДУ НАДУ.
 • "Український парламентаризм наприкінці ХІХ – початок ХХ ст." – Микола Литвин – доктор історичних наук, професор, керівник Центру дослідження українсько-польських відносин та сектору наукових та інформативних видань Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
 • "Окремі аспекти конституційної реформи в Україні" – Петро Когут – кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри європейської інтеграції та права ЛРІДУ НАДУ.
 • "Світове значення Української Конституції" – Ірина Кіянка – доктор політичних наук, доцент, доцент кафедри європейської інтеграції та права ЛРІДУ НАДУ.
 • На завершення відбулося жваве обговорення актуальних проблем, піднятих у виголошених доповідях, зокрема, особливостей формування і реалізації українського парламентаризму. Запропоновано матеріали Круглого столу розіслати до органів місцевої і виконавчої влади західного регіону України для використання у своїй роботі.  Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
  Мапа сайту
  Розширена мапа сайту
  Новини та події
  У Західному науковому центрі НАН України і МОН України 21.05.2022 року відбувся круглий стіл на тему: «Психологія пропаганди і міфотворчості в умовах війни: вплив та розвінчання»
  З ДНЕМ НАУКИ! - вітання від академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА
  Людям доброї волі, які цінують свободу і гідність
  Погода

  волог.:

  тиск:

  вітер:

  волог.:

  тиск:

  вітер:

  волог.:

  тиск:

  вітер:

  волог.:

  тиск:

  вітер:

  волог.:

  тиск:

  вітер:

  Календар
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
  Західний науковий центр
  Національної академії наук України та
  Міністерства освіти і науки України
  79007, м. Львів, вул. Матейка 4
  e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
  Тел./факс: (032) 297-07-74