Західний науковий центр НАН України і МОН України

Привітання Президента НАН України академіка Б.Є. Патона з нагоди 100-річного ювілею Національної академії наук України



Дорогі колеги!

Щиро вітаю всіх нас із видатною датою — 100-річчям від часу заснування нашої Академії!

Створення Української академії наук свого часу стало логічним підсумком тривалого розвитку наукової думки в нашій країні. Наша Академія пройшла довгий і гідний шлях, поділяючи злети та труднощі Батьківщини на всіх етапах її новітньої історії. Вона не раз засвідчувала свою відданість ідеалам наукової об’єктивності, академічної доброчесності та глибокої демократичності. Академія успішно поєднувала виплекані наукові традиції з новаторськими підходами до організації дослідницького процесу та впровадження одержаних результатів у практику суспільного життя.

В основу вищої наукової організації України було покладено задум Володимира Івановича Вернадського, за яким вона від початку мала і донині має визначальну особливість — об’єднує не тільки окремих учених, а й науково-дослідні установи, що, безперечно, є надійною базою як для ефективного розвитку вже наявних наукових напрямів, так і для започаткування багатьох нових.

Головним завданням Академії завжди був і залишається всебічний розвиток фундаментальних досліджень. Однак не менш важлива особливість діяльності НАН України — постійна спрямованість на вирішення актуальних практичних проблем. Цьому значною мірою сприяли органічне поєднання фундаментальних досліджень із прикладними, а також розвиток належної інфраструктури, насамперед дослідно-виробничої бази. Така організація роботи в Академії неодноразово давала змогу за потреби об’єднувати зусилля вчених для вирішення комплексних проблем різного характеру.

Зі здобуттям Україною незалежності НАН України вкотре вчасно та ефективно відреагувала на новопосталі потреби держави. По-перше, в умовах розриву економічних зв’язків і фактично цілковитої руйнації галузевої науки вона взяла на себе наукове супроводження економіки й окремих високотехнологічних виробництв. А по-друге, здійснила докорінну переорієнтацію всієї сфери своїх соціогуманітарних досліджень, започаткувавши або відновивши низку наукових напрямів, конче необхідних для становлення незалежної України.

Академія традиційно не залишається осторонь проблем, актуальних для нашого суспільства, особливо тепер, коли для України настали часи випробувань на міцність економічною кризою, анексією Криму, збройним конфліктом на Донбасі. Ми, зокрема, спрямували свої зусилля на задоволення потреб вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Зараз Академія, як і вся національна наукова сфера, перебуває в досить складному становищі. Проте не можна не згадати й про позитивні прикмети доби. Серед них — ухвалення нової редакції Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», яка заклала засади прогресивних змін у вітчизняній науці, а також інтенсифікація процесів інтеграції України до Європейського дослідницького простору.

Перетинаючи рубіж першого століття свого існування, Академія намагається дивитися в завтрашній день з надією та оптимізмом. Переконаний, що найкращі часи української науки ще попереду. Тож зичу всім нам витримки, наполегливості та піднесеності духу, щоб і далі працювати для користі нашого народу та в ім’я розвитку науки й людства.

Хай живе Академія! Слава науковцям!



З глибокою повагою,

Президент Національної академії наук України академік НАН України Б.Є. Патон

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Привітання голови Західного наукового центру академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Щиро вітаємо наших учених з вагомими нагородами з нагоди Дня Незалежності України
Світлої пам'яті відомого вченого та активного громадсько-політичного діяча Ірини Дмитрівни ФАРІОН
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74