|
Д-р Герсон С. Шер (США): “... Країна, яка намагається використати вигоди від наукових і технічних інновацій, повинна бути відкритою для інновацій...
Однією з найважливіших стратегічних цілей, які в сучасних умовах має ставити перед собою українське суспільство, є пошук можливостей та вжиття дієвих заходів, спрямованих на активізацію розвитку науково-технічного потенціалу щодо прискорення технологічного розвитку економіки нашої держави, підвищення її конкурентоспроможності та інноваційності. У сучасних умовах глобалізації економічного життя розвинені країни, в яких наука виконує роль головного економіко-відтворювального фактора, здійснюють активні заходи щодо удосконалення існуючих технологій, техніки та використання принципово нових наукових досягнень.
Значимим інструментарієм інтенсивного розвитку науково-технічного потенціалу є міжнародне наукове та науково-технічне співробітництво, яке здійснюється через провадження спільних наукових досліджень, технічних і технологічних розробок на основі кооперації, спільних науково-технічних програм тощо. У Західному науковому центрі НАНУ і МОНУ заходи з підвищення дієвості міжнародного наукового обміну на взаємовигідній основі здійснюються на системній основі з партнерськими закладами країн Європейського Союзу, США, Канади.
Зацікавленим науковцям й дослідникам для ознайомлення пропонується виступ д-ра Герсона С. Шера (довідково - у минулому адміністратор Державних неприбуткових організацій США із 40-річним досвідом співробітництва із науковими закладами країн колишнього СРСР та Східної Європи) в Інституті фізики НАН України 14.12.2015 року із проблематики міжнародного наукового співробітництва та управління науково-технічною сферою, що опублікований в науково-популярному журналі “Світогляд”, 2016, № 1 (57).
|
|