03 червня 2015 року відбулася робоча зустріч Голови Державного космічного України д.т.н. Олега Уруського з керівниками й провідними фахівцями підприємств і установ Західного регіону України космічного та дотичних напрямівРозвиток сучасних космічних технологій в Україні є важливим чинником, що визначає стратегічне місце держави у світі. Разом з тим вплив космічної діяльності на вирішення актуальних питань науково-технічного, соціально-економічного, екологічного, культурного і освітнього розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки та оборони і забезпечення реалізації геополітичних інтересів держави не відповідає потенціалу космічної галузі.
03 червня 2015 року Західний науковий центр НАН України і МОН України спільно з Регіональною радою підприємців у Львівській області за участі Голови Державного космічного агентства України д.т.н. О. Уруського провели робочу зустріч з керівниками, експертами й провідними фахівцями установ космічного і дотичних напрямів Західного регіону на тему: «Діяльність установ космічного й суміжних напрямів регіону: шляхи і форми активізації».
Під час зустрічі розглянуто та опрацьовано наступне:
- пріоритетні завдання установ на сучасному етапі;
- виробнича та наукова діяльність установ в умовах кризових явищ;
- підвищення конкурентоспроможності та інноваційності виробництв;
- пошук дієвих форм й механізмів активізації діяльності установ у вказаних напрямах.
Голова ДКАУ О. Уруський у доповіді «Діяльність установ вітчизняної космічної галузі: пріоритетні завдання та перспективи» окреслив бачення керівництвом ДКАУ розвитку космічного і дотичних напрямів в Україні та Західному регіоні зокрема. Керівник космічного агентства зазначив, що Західний регіон володіє необхідним потенціалом щодо активізації досліджень у напрямі космічних технологій. Для удосконалення та підвищення активності діяльності наукових закладів, установ та підприємств космічного і дотичних напрямів Західного регіону керівництвом ДКАУ розглядається можливість створення у регіоні, зокрема у місті Львові, «Міжнародного космічного центру зі співробітництва із країнами Європейського Союзу».
В обговорені та обміні думками взяли участь керівники, експерти та провідні фахівці, які представляли запрошені установи. Зокрема, у своєму повідомленні директор Державного науково-дослідного підприємства «КОНЕКС» к.т.н. Леонід Варіченко (підпорядкування «Укроборопрому») описав науково-виробничу діяльність, проблеми та особливості роботи своєї установи в напрямі космічних технологій.
У виступі директора Науково-дослідного конструкторського інституту електронної вимірювальної та обчислювальної техніки (НДКІ ЕЛВІТ) Національного університету «Львівська політехніка» к.т.н. Віктора Ткаченка вказано на актуальність проблеми стандартизації процесів й технологій у дослідному й виробничому процесах космічних технологій.
Керівник українського національного контактного пункту NCP ICT&SME програми HORIZON2020, президент ГО «Агенція європейських інновацій» Іван Кульчицький звернув увагу на оптимальні механізми участі вітчизняних інституцій в дослідницькій програмі ЄС HORIZON2020.
Також в обговоренні актуальних аспектів розвитку установ й організацій космічного й суміжного напрямів Західного регіону взяли участь представники Львівського центру Інституту космічних досліджень НАНУ-ДКАУ (д.т.н. В. Корепанов), Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя (директор Корпорації «Науковий парк «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» Г. Химич), СКБ «Телевізійні системи» (м. Львів, приватна науково-виробнича установа), НУ «Львівська політехніка» та ін.
Наприкінці робочої зустрічі Голова ДКАУ Олег Уруський підсумував роботу та результати обговорення, зазначивши дієвість та ефективність актуального і фахового спілкування.
|