Спільне засідання Секції історії і культурології Західного наукового центру та Комісії українсько-польських культурних зв'язків Люблінського відділу Польської академії наукЗахідний науковий центр НАН України і МОН України та Люблінська філія Польської академії наук розвивають двостороннє співробітництво у різних галузях наук з урахуванням взаємної заінтересованості. Основними принципами діяльності наукових установ є зміцнення та розвиток взаємин в сфері наукових досліджень і технологій на основі рівності і взаємної вигоди.
Для досягнення зазначеної мети Західний науковий центр та Люблінська філія ПАН 20.05.2011 року підписали «Угоду про наукове спів¬ро¬бітництво», яка передбачає спільну підготовку та реалізацію дослід¬ниць¬ких проектів за участю науково-дослідних установ, проведення наукових досліджень та конференцій з актуальних для обох сторін проблем, розвиток інших форм співпраці.
14 листопада 2014 року директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, керівник Секції історії і культурології Західного наукового центру професор Микола Литвин взяв участь у науковій сесії Комісії українсько-польських культурних зв'язків Люблінського відділу ПАН (голова – професор літературознавства Мирослава Олдаковська-Куфлова). У ході двостороннього заходу М. Литвин зробив наукову доповідь "Польсько-більшовицька війна 1920 року: геополітичні передумови та наслідки для України". В обговоренні історико-культурної спадщини українсько-польсько-білоруського прикордоння взяв участь декан гумані¬тар¬ного факультету Українського Католицького Університету доктор істо¬рич¬них наук Ігор Скочиляс, а також науковці двох Люблінських університетів.
Окрім того, на засіданні окреслені шляхи налагодження й удосконалення зв'язків з Комісією НАН України з вивчення українсько-польських історичних та культурних зв'язків, можливість відновлення діяльності польсько-української історичної комісії при ПАН і НАН України (діяла у 1993–2008 роках).
На засіданні презентовано нові видання Центру дослідження українсько-польських відносин Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Українського Католицького Університету. Львівські науковці отримали в дарунок нове двомовне польсько-українське видання Тараса Шевченка “Кобзар”. Українські та польські учасники позитивно висловилися щодо дієвості заходів у зазначеному форматі, що сприятиме підвищенню ефективності міжнародного наукового обміну.
|