ЗАТВЕРДЖУЮ |
В.о. голови Західного наукового центру
НАН України і МОН України
академік НАН України |
З. Т. Назарчук |
"___"________________ 2007 року |
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду Західного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України
1. Загальні положення
1.1. Рада Західного наукового центру НАН України і МОН України (далі Рада Центру) є вищим керівним і постійно діючим органом Центру, що створюється на громадських засадах для прийняття колегіальних рішень з метою підвищення ролі науки в розробленні та реалізації в Україні, і зокрема в її західних областях, ефективної регіональної політики, орієнтованої на поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.
1.2. У своїй діяльності Рада Центру керується Статутом ЗНЦ НАН України і МОН України, постановами Президії НАН України, іншими нормативно-правовими актами та положеннями Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України.
1.3. Рішення Ради Центру мають характер рекомендацій з питань, що входять до її компетенції, згідно з цим Положенням.
2. Основні завдання та функції Ради
2.1. Рада визначає головні пріоритети та основні напрями діяльності Центру.
2.2. Проводить аналіз стану науки в регіоні і за результатами цього аналізу здійснює заходи, спрямовані на збереження та подальший розвиток наукового потенціалу регіону.
2.3. Вивчає потреби регіону на перспективу у фахівцях певного рівня кваліфікації та профілю підготовки.
2.4. Розробляє, затверджує та подає на розгляд Президії НАН України, Міністерства освіти і науки України, центральних органів виконавчої влади та місцевих органів влади пропозиції щодо розвитку та матеріального забезпечення досліджень з проблем, що мають важливе значення для західного регіону України.
2.5. Формує наукову та науково-технічну політику для забезпечення сталого економічного розвитку регіону, експертної оцінки результатів науково-дослідних і проектних робіт та залучає науковий потенціал регіону для здійснення ефективної науково-технічної та інноваційної політики в інтересах західного регіону України.
2.6. На Раду Центру покладається:
– визначення структури та затвердження планів діяльності Центру.
– організація взаємодії Центру з відповідними місцевими органами влади у справі реалізації ефективної регіональної науково-технічної політики.
– створення регіональних і обласних науково-координаційних рад, наукових секцій, відділень та експертних комісій Центру.
– прийняття рішень про участь Центру у заснуванні організацій, діяльність яких відповідає меті і завданням Центру.
– затвердження річних звітів про діяльність Центру.
2.7. Рада Центру схвалює і узагальнює рішення, прийняті на засіданні наукових секцій; розглядає надані науковими секціями річні звіти про результати їхньої діяльності.
2.8. Рада Центру розглядає і схвалює річні звіти, підготовлені вченим секретарем Ради, про діяльність цієї Ради.
2.9. Рада Центру має право:
– одержувати від науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів всю необхідну інформацію, що стосується формування науково-дослідних і проектних робіт (в строк до 15 грудня поточного року) та створювати робочі групи (комісії) для аналізу та оцінки науково-дослідних робіт, програм і проектів в інтересах потреб західного регіону.
– запрошувати до участі у роботі Ради керівників і фахівців наукових установ, підприємств і організацій західного регіону України незалежно від відомчого підпорядкування і форм власності, а також громадські об’єднання, творчі наукові колективи за їхньою згодою.
3. Структура та форми роботи Ради
3.1. Склад Ради, а також зміни у складі Ради затверджуються Президією НАН України та МОН України за поданням голови Центру.
3.2. До складу Ради включаються провідні представники науково-технічної та соціогуманітарної громадськості регіону.
3.3. Раду очолює голова Центру, який за погодженням з МОН України призначається Президією НАН України з числа членів Президії на строк її повноважень. Голова Ради представляє Центр у Президії НАН України, МОН України, державних і місцевих органах влади, інших установах, організаціях та підприємствах. За відсутністю голови, керівництво Радою здійснює один із його заступників.
3.4. Для забезпечення організаційно-аналітичної роботи та діловодства Голова Ради призначає вченого секретаря Ради.
3.5. Голова Ради організує роботу відповідно до річного та перспективного планів, що обговорюються і затверджуються на засіданнях Ради.
3.6. Основною формою роботи Ради є її засідання, які проводяться за необхідністю, але не рідше двох разів на рік. Для оперативного вирішення поточних питань Рада створює виконком Ради.
При розгляді пропозицій щодо визначення перспективних напрямів здійснення наукової політики в західному регіоні України для сталого соціально-економічного і культурного розвитку на засідання Ради запрошуються повноважні представники органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, відповідних відомств, установ, організацій.
3.7. Рішення Ради є правомочним, якщо на засіданнях присутні не менше половини її членів. Рішення Ради Центру оформляється протоколом і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало понад половину присутніх членів Ради.
4. Наукові секції
4.1. Формуються з провідних науковців у відповідній галузі знань. Керівники наукових секцій утворюють виконком Ради, який затверджується головою Ради.
4.2. Виконком Ради на своїх засіданнях розглядає:
– переліки наукових тем і пропозицій, які офіційно надані представниками наукових установ та вищих навчальних закладів, для включення їх до річного тематичного плану роботи Західного наукового центру.
– пропозиції щодо внесення змін і доповнень до затвердженого річного плану роботи.
– звіти виконавців на предмет якості виконаних ними робіт і перспектив впровадження їх результатів, рекомендації щодо доцільності продовження виконання науково-дослідних і проектних робіт.
4.5. Виконком Ради оформляє і подає на розгляд Ради Центру протокольні рішення, прийняті на своїх засіданнях.
Учений секретар Ради к.т.н. |
В.В. Корній |
|