Західний науковий центр НАН України та МОН України

ЯНКІВ
Мирон Дмитрович

Доктор економічних наук, професор. Віце-Президент Польсько-Української Господарської Палати. Голова Львівської обласної державної адміністрації,

Службова адреса: м. Львів, вул. Винниченка, 18.

Народився 25 липня 1951 р., с. Лисовичі Стрийського району Львівської області. З 1968 по 1973 р. навчався на економічному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка. Спеціальність за освітою – планування народного господарства.

У 1973-75 рр. викладав у Тернопільському фінансово-економічному інституті. Протягом 1975-88 рр. – аспірант, доцент, старший науковий співробітник Львівського державного університету ім. І. Франка. 1988-1990 рр. – керівник сектору аграрного відділу Львівського обкому партії. В 1990-94 рр. – доцент, зав. кафедри економіки та організації сільгоспвиробництва Львівської академії ветеринарної медицини ім. С. Гжицького. З 1994 р. – голова комітету економіки Львівського облвиконкому, з 1995 р. – начальник Головного управління економіки Львівської облдержадміністрації. З 1998 по 2000 р. – перший заступник голови Львівської облдержадміністрації. В 2000-2002 рр. працював керівником Торгово-економічної місії у складі Посольства України в Республіці Польща.

У 1994-2000 рр. працював за сумісництвом професором кафедри маркетингу Львівської академії ветеринарної медицини ім. С. Гжицького, зав. кафедрою Львівського національного університету ім. І. Франка, директором Інституту європейської економічної інтеграції при ЛНУ ім. І. Франка.

У 1975-78 рр. навчався в аспірантурі на економічному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка, після закінчення якої захистив кандидатську дисертацію.

У 2000 р. захистив докторську дисертацію "Організаційно-економічні механізми розвитку та функціонування АПК України" в Інституті економіки НАН України.

Основна сфера наукових інтересів:

–  формування ефективних організаційно-економічних механізмів розвитку та функціонування національного агропромислового комплексу в умовах ринкових трансформацій;

–  державна політика в сучасному розвитку агропромислового виробництва в умовах багатоукладної економіки;

–  розробка системи показників та балансовий інструментарій для стратегічного, регіонального та галузевого планування і прогнозування розвитку АПК.

Найбільш суттєві теоретичні і практичні результати досліджень автора були опубліковані в 12 монографіях, серед яких одноосібна:

1. Янків М.Д. Організаційно-економічні механізми розвитку і функціонування АПК України: Монографія. – Львів: Коопосвіта, 2000. – 450 с.

В роботі відображено результати дослідження актуальних проблем організаційно-економічних механізмів розвитку та функціонування національного АПК в умовах ринкових відносин. Розкрито сутність і значення АПК в системі соціально-економічних відносин в суспільстві, обґрунтовано напрямки, методи і способи структурної перебудови вітчизняного агропромислового виробництва. Розроблено пропозиції щодо удосконалення фінансово-кредитної, податкової і зовнішньоекономічної політики стосовно агропромислової сфери, методів державного регулювання розвитку АПК і державної підтримки агропромислових виробників. Досліджено питання формування ефективних систем управління і планування розвитку АПК в умовах ринкових відносин, застосування регіонального менеджменту в державному регулювання агропромислової сфери.

Кількість наукових публікацій: понад 100.

Кількість підготовлених кандидатів та докторів наук -12.

Опублікував ряд навчальних підручників та посібників, серед яких одноосібний:

1. Янкив М.Д. Совершенствование планирования агропромышленного комплекса региона: Учебное пособие: – К.: Вища школа, 1989. – 56 с.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74