Західний науковий центр НАН України та МОН України

ТРИНЬКО
Роман Іванович

Доктор економічних наук, професор, дійсний член (академік) Української академії аграрних наук, заслужений діяч науки і техніки України. Завідувач кафедри статистики і аналізу Львівського державного аграрного університету.

Службова адреса: 80381 м. Львів–Дубляни,. Тел. 793-935.

Народився 14 липня 1933 року в селі Краснопуща, Бережанського району, Тернопільської області. В 1957 році закінчив Львівський сільськогосподарський інститут, працював в Науково-дослідному інституті гідротехніки і меліорації (м. Київ). в органах державної статистики Львівщини, а з 1961 року у Львівському сільськогосподарському інституті, де пройшов шлях від асистента до ректора. Є одним із ветеранів Львівського державного аграрного університету.

Тема кандидатської дисертації – “Економічна ефективність спеціалізації і концентрації виробництва в колгоспах Західного Полісся УРСР”, захищена 22 березня 1966 року в Інституті економіки Академії наук України, м. Київ.

Тема докторської дисертації – “Питання теорії і аналізу ефективності використання виробничих ресурсів (на прикладі колгоспів західних областей УРСР)”, захищена 20 березня 1975 року в Одеському сільськогосподарському інституті, м. Одеса.

В 1968 присвоєно вчене звання доцента, а в 1978 році – вчене звання професора. На протязі 1974-1989 рр. працював на посаді проректора з науково-дослідної роботи Львівського сільськогосподарського інституту, а з 1989 р. по 1998 р. – на посаді ректора цього ж інституту.

Коло наукових інтересів зводиться до теоретичного обгрунтування методологічних засад єдиної оцінки виробничих ресурсів аграрного сектора та комплексного їх аналізу, що лягло в основу докторської дисертації. У наукових працях у числі перших науковців обгрунтував методику комплексної оцінки та аналізу виробничих ресурсів сільськогосподарських формувань. В його дослідженнях та дослідженнях учнів його школи значне місце займає соціальна проблематика села. Зроблена перша спроба проводити дослідження з гендерної тематики. Опублікував понад 300 наукових та навчально-методичних праць, під його керівництвом підготовлено три докторські дисертації (одна захищена), підготовлено і захищено 35 кандидатських дисертацій. Починаючи з 1985 р. очолював спеціалізовану вчену раду по захисту кандидатських дисертацій з спеціальності економіка сільського господарства і АПК, в якій захищено 150 дисертацій.

За час перебування на посаді ректора створив передумови для створення за тодішніх економічних умов матеріальної бази кількісного і якісного зростання наукових кадрів, що дозволило інституту в 1995 році успішно пройти атестацію, одержати четвертий рівень акредитації та статус державного аграрного університету.

В травні 1995 року обраний дійсним членом (академіком) Української академії аграрних наук. За успіхи у підготовці кадрів для народного господарства, науково-дослідній роботі, в 1989 р. присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”, а в 1996 р. Указом Президента України нагороджений Почесною відзнакою Президента України.

Серед одноосібних видань автора слід відзначити:

1. Тринько Р.И. Статистические методы в экономических исследованиях: Учебное пособие. – Львов, 1978. – 87 с.

2. Тринько Р.І. Методика економічних досліджень: Навчально-методичний посібник. – Львів, 1999. – 356 с.

3. Тринько Р.І. Статистичні групування: Методичний посібник. – Львів, 1999. – 60 с.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74