Західний науковий центр НАН України та МОН України

ТРУБИЧ
Степан Юрійович

Доктор економічних наук, професор. Доцент Тернопільської академії народного господарства.

Службова адреса: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, тел. 33-47-40.

Народився 7 січня 1951 р. в селі Старе Село Бібрського району Львівської області в сім’ї сільськогосподарських працівників.

Після закінчення в 1973 році Львівського державного університету імені Івана Франка зі спеціальності “Планування народного господарства” працював в Тернопільському педагогічному інституті, де пройшов шлях від асистента до завідувача кафедрою філології і політичної екології.

Навчався в аспірантурі з 1977 по 1980 рр., після якої в останній рік навчання в ній захистив кандидатську дисертацію на тему: "Вирівнювання умов відтворення робочої сили в сільському господарстві".

У 2001 році, після закінчення докторантури, захистив докторську дисертацію на тему: "Трудовий потенціал і зайнятість населення в умовах ринкової трансформації економіки" і перейшов працювати доцентом на кафедру економічної теорії Тернопільської академії народного господарства.

Працюючи в педінституті, а з часом заступником голови Тернопільської адміністрації і доцентом кафедри розміщення продуктивних сил і управління трудовими ресурсами Тернопільської академії народного господарства, зосередив свої творчі інтереси на розробці теоретико-методологічних засад аналізу трудового потенціалу, його структурі та зайнятості населення України, обґрунтуванні практичних рекомендацій щодо вдосконалення, підвищення ефективності та реформування механізмів їх регулювання в умовах ринкової трансформації економіки. Зробив ваговий внесок у пізнання сучасних проблем зайнятості, перетворення трудового потенціалу у вирішальних факторах технологічного і суспільного прогресу. Під його керівництвом та за безпосередньою участю вперше розроблена сучасна парадигма української моделі зайнятості населення, яка отримала позитивну оцінку Державного фонду сприяння зайнятості населення. Вона стала одним з основних напрямків вивчення ринку праці в Україні.

 С.Ю. Трубич – автор понад 50 наукових праць, серед яких одна індивідуальна монографія, три колективних. Він співавтор двох посібників і підручника з основ економічної теорії. В індивідуальній монографії "Трудовий потенціал і зайнятість населення", яка вийшла в перші роки проголошення незалежності України, він окреслив основні напрямки, спрямовані на формування ринку праці в Україні в перехідний до ринкових відносин період, на підвищення ефективності використання трудового потенціалу в державі.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74