Західний науковий центр НАН України та МОН України

РУЩАК
Михайло Юрійович

Доктор економічних наук, професор. Професор кафедри економіки, менеджменту та маркетингу Ужгородського національного університету.

Службова адреса: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, тел. 3-72-48.

Народився 5 березня 1930 року в селі Буштино Тячівського району Закарпатської області в сім’ї селянина. У 1950 році закінчив десять класів Буштинської середньої школи, а в 1961 році – Львівський лісотехнічний інститут, факультет механічна технологія деревини. Займався господарською діяльністю, працював в апараті облвиконкому, а з вересня 1986 року – в Ужгородському національному університеті.

У 1974 році на вченій раді по захисту кандидатських дисертацій при Київському інституті економіки академії наук Української РСР захистив кандидатську дисертацію на тему "Экономические вопросы комплексного развития местной промышленности (на примере Закарпатской области), а в 1991 році – на вченій раді по захисту докторських дисертацій при Раді по вивченню продуктивних сил Української РСР АН УРСР захистив докторську дисертацію на тему "Эффективность развития и территориальной организации местной промышленности (на примере Украинской ССР)".

Рущак М.Ю. результативно працює над питаннями розвитку та раціонального розміщення підприємств місцевої промисловості України, концентрації виробництв, над організаційно-економічними проблемами управління науково-технічним прогресом та удосконаленням організаційної структури управління галуззю. Займається проблемами створення оптимального розміщення та функціонування малих промислових підприємств. Економічний ефект від впровадження розробок автора по інтенсифікації виробництва в місцевій промисловості склав 65 млн. карбованців в цінах 1974 року.

Автором досліджені передумови та проблеми розвитку малих промислових підприємств в Україні і запропоновані шляхи їх розв’язання. Вперше всеосяжно визначені переваги малих промислових підприємств над великими.

Рущак М.Ю. розробив схему управління лісовим господарством області та запропонував шляхи розвитку та відтворення лісового господарства на умовах самоокупності.

Рущак М.Ю. є автором більше 55 наукових публікацій, в т. ч. трьох одноосібних монографій.

1. Развитие и размещение местной промышленности Украинской ССР. – Львів: Вища школа, 1980. – 176 с.

В монографії аналізується рівень, напрям розвитку, територіальна організація місцевої промисловості Української РСР. Розглянуто фактори розміщення місцевої промисловості, питання концентрації виробництва і оптимальних розмірів підприємства та основні передумови і тенденції розвитку галузі. Внесені пропозиції по доцільній концентрації виробництва та удосконаленню його територіальної організації.

2. Интенсификация производства в местной промышленности Украинской ССР (проблемы и направления). – Львів: Вища школа, 1989. – 184 с.

В монографії розглянуто організаційно-економічні проблеми управління науково-технічним прогресом і його вплив на ефективність виробництва в місцевій промисловості. Автором монографії запропоновані шляхи покращення якості планування науково-технічного прогресу, напрями удосконалення організаційної структури управління галуззю та покращення зовнішньоекономічної діяльності місцевою промисловістю.

3. Малі промислові підприємства в Україні: проблеми створення та оптимального розміщення: – Виноградів: районна друкарня, 2000. –156 с.

Монографія присвячена дослідженню проблем створення та оптимального розміщення малих промислових підприємств в Україні, досліджено значення малих промислових підприємств та їх переваги в сфері бізнесу. Висвітлено передумови створення та оптимального розміщення малих промислових підприємств в Україні. Акцентовано увагу на проблемах розвитку малих промислових підприємств та запропоновані шляхи їх розв’язання.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74