Західний науковий центр НАН України та МОН України

ПИСАРЕНКО
Світлана Марківна

Доктор географічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І. Франка. Провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень НАН України.

Службова адреса: 70026 Львів, вул. Козельницька, 4, тел. 70-70-89.

Народилася 24 грудня 1937 року у місті Гомелі (Республіка Білорусь). У 1961 році закінчила Чернівецький державний університет, географічний факультет з відзнакою.

З 1967 по 1971 рік навчалася в аспірантурі (без відриву від виробництва) у Львівському державному університеті імені Івана Франка зі спеціальності "економічна географія". У 1974 році захистила кандидатську дисертацію (кандидат географічних наук) на тему "Чернівецький економічний вузол (формування, структура та тенденції розвитку)" у Львівському державному університеті імені Івана Франка.

У 1990 році захистила докторську дисертацію (доктор географічних наук) на тему "Трудові ресурси і територіальна структура суспільно-територіального комплексу (економіко-географічні аспекти дослідження)" у Відділенні географії Інституту геофізики НАН України.

Вчене звання професора отримала у 1994 році зі спеціальності "Розміщення продуктивних сил, економіка районів України".

Нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Трудова діяльність розпочалася у 1961 році. До 1962 року працювала в аеропорті м. Астрахань на посаді інженера-синоптика. З 1962 по 1966 р. – в школі-інтернаті №2 міста Чернівці викладачем географії. В 1966-1971 рр. – в Чернівецькому обласному статистичному управлінні на посаді економіста, а в подальшому – старшого економіста. В 1973-1995 рр. працювала у Львівському відділенні Інституту економіки НАН України, на базі якого у 1996 р. було створено Інститут регіональних досліджень НАН України, де і працюю по теперішній час. Займала посади молодшого, старшого, провідного наукового співробітника. Одночасно працюю на посаді професора кафедри міжнародних економічних відносин факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, який знаходиться за адресою: 70000 Львів, вул. Університетська, 1, тел. 96-47-81.

Основною сферою наукової діяльності є: вивчення проблем регіональної політики України, особливостей її реалізації в умовах трансформації економічної системи України, переходу до ринкових умов господарювання; дослідження сучасних проблем європейської інтеграції, місця України в цих процесах, роль і значення транскордонного співробітництва, єврорегіонів у розширенні зовнішньоекономічних зв’язків України з країнами Центральної і Східної Європи, особливо у зв’язку з розширенням Європейського Союзу на Схід. Досліджуються питання організаційно-економічних механізмів реалізації регіональної політики Європейського Союзу, її роль у вирішенні проблем соціально-економічного розвитку країн-членів Європейського Союзу.

Опублікувала одноосібну монографію: С.М. Писаренко "Целевое планирование и территориальные комплексы. – Киев: Наукова думка, 1983. У ній висвітлені основні принципи програмно-цільового підходу до планування територіальних комплексів і управління ними. Класифікація цільових комплексних програм подана у тісному взаємозв’язку з типологією територіальних комплексів. Висвітлюється досвід програмно-цільового управління в Україні.

Опубліковано 235 наукових праць, серед яких статті у закордонних періодичних виданнях та матеріалах конференцій, в яких приймала участь, на англійській, польській та сербській мовах.

Підготувала 12 кандидатів наук.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74