Західний науковий центр НАН України та МОН України

ПАЛИГА
Євген Миколайович

Доктор економічних наук, старший науковий співробітник. Голова Правління – Президент ВАТ "Львівський мотозавод",

Службова адреса: м. Львів, вул. Городоцька, 174, тел. 62-22-85.

Народився 15 серпня 1944 року в селі Чаниж, Буського району, Львівської області.

З 1959 році закінчив 8 класів місцевої школи, в 1961 році закінчив СПТУ і два роки працював трактористом у місцевому колгоспі с. Чалиж. В 1962 році поступив у Золочівський технікум сільського господарства. В технікумі в 1964 році був призваний на діючу військову службу, де паралельно навчався і закінчив Озерський технікум механізації сільського господарства. В 1967 році після демобілізації з військової служби поступає працювати на завод "Сільмаш", паралельно навчався заочно у Львівському сільськогосподарському інституті, який успішно закінчив в 1975 році і отримав спеціальність інженера-механіка, за кваліфікацією "механізація сільського господарства", 20 років працював на випуску і освоєнню оприскувачів на об’єднанні "Львівхімсільгоспмаш", обіймав різні керівні господарські і громадські посади. В 1987 році був призначений директором Львівського мотозаводу. Освоїв з колективом прогресивні технології виробництва конкурентоздатних видів мотовелотехніки, отримав кошти на будівництво і побудував три багатоповерхові житлові будинки, впровадив корпоративне управління підприємством. В 1995 році присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук, а в 2002 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук по темі: "Корпоративне управління виробництвом в умовах постприватизаційних відносин" і отримав звання доктора економічних наук. Більше 10 років викладає економічні дисципліни в навчальних закладах та є головою ДЕК у Національному університеті "Львівська політехніка".

Основні показники наукової діяльності. Вчений-практик, основна сфера наукових інтересів якого є формування ефективної і стабільної економіки в Україні на основі впровадження ринкових механізмів у промисловості.

Науковою проблемою, що вирішує Палига Є.М., є дослідження теоретичних та методологічних проблем корпоративного управління промисловим виробництвом в умовах постприватизаційних відносин, його місія, структура основних функцій і забезпечувальних підсистем здійснення.

Запропоновані організаційно-економічні засади і методичні положення розробки механізмів реалізації засад корпоративного управління промисловості регіонів, пропонуються заходи державного регулювання процесів утворення корпорацій і становлення корпоративного управління.

У монографії "Соціально-економічний механізм формування ефективної економіки" висвітлені концептуальні теоретичні, методологічні та практичні аспекти формування ефективної і стабільної економіки в ринкових умовах на прикладі акціонерних товариств у галузі машинобудування. На підставі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду обґрунтовані напрями підвищення ефективності функціонування акціонерних товариств та соціально-економічні механізми їх реалізації.

Основні положення дослідження опубліковано у персональній монографії, чотирьох колективних монографіях та у 23 наукових роботах.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74