Західний науковий центр НАН України та МОН України

МЕЛЬНИК
Алла Федорівна

Доктор економічних наук, професор, академік Української академії економічної кібернетики, академік цієї академії. Проректор з наукової роботи, завідувач кафедри державного і муніципального управління Тернопільської академії народного господарства.

Службова адреса: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11. Тел.: 33- 40-18; 33-10-61.

Народилася 20 жовтня 1949 р. в селищі Торчин Луцького району Волинської області. В 1966 р. закінчила Торчинську середню школу, в 1972 р. – Львівський державний університет ім. І.Франка. В 1972-1975 рр. навчалась в аспірантурі на кафедрі економіки і планування Львівського державного університету ім. І.Франка.

У 1975 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Територіальне планування побутового обслуговування населення: проблеми та шляхи вирішення". В 1997 р. захистила докторську дисертацію на тему "Організаційно-економічний механізм розвитку територіального комплексу послуг в умовах формування ринкових відносин".

Дійсний член Української академії економічної кібернетики, академік цієї академії. За вагомий особистий внесок у створення та розвиток загальнонаціональної системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців отримала Подяку Кабінету Міністрів України; лауреат премії імені С.Подолинського. За плідну наукову роботу, високий професіоналізм відзначена грамотою профспілок, медаллю "Ветеран праці".

Основні показники наукової діяльності. Напрямок наукових досліджень: державне і муніципальне управління, державне регулювання економіки, регіональна економіка.

Керівник і розробник наукових тем "Обґрунтування напрямків і розробка науково-обґрунтованих рекомендацій по вдосконаленню механізму державного регулювання і підтримки малого бізнесу в сфері послуг", "Організаційно-економічний механізм реформування і розвитку економіки регіону" та ін. Особисто розроблено: методологічні та організаційно-економічні засади формування та функціонування регіональних та локальних ринків послуг в умовах формування ринкової економіки. Розроблено теоретичні засади системи державного регулювання економіки в умовах переходу до ринку.

Опубліковано 2 одноосібні монографії:

1. Мельник А.Ф. Державне регулювання економіки перехідного періоду (світовий досвід, проблеми України). – Тернопіль: Збруч, 1995. Узагальнено світовий досвід державного регулювання економіки, визначено функціональні механізми і особливості державного регулювання перехідної економіки, запропоновано шляхи адаптації зарубіжного досвіду національного регулювання ринку в практику роботи урядових структур України.

2. Мельник А.Ф. Організаційно-економічний механізм розвитку територіального комплексу послуг. – Тернопіль: Збруч, 1997. Розроблено методичні підходи до оцінки трансформації територіально-організаційної структури комплексу послуг, розроблено теоретико-методологічні положення теорії регіонального ринкознавства, розроблено модель соціального механізму регулювання регіональних і локальних ринків послуг, зміст регіонального стандарту обслуговування та механізми його забезпечення, сформовано науково-методичні основи регіонального аналізу ринків послуг.

Опублікувала 152 наукові праці загальним обсягом 234 д.а. Автор 7 монографій (в т.ч. 2 одноосібних), 2 підручників, 7 навчальних посібників.

За кордоном перекладено і опубліковано 12 наукових праць (Польща, Болгарія).

Підготовлено 4 кандидати та 1 доктор економічних наук.

Одноосібні навчальні посібники:

1. Мельник А.Ф. Прогнозування і регулювання економічного і соціального розвитку регіону. – К.: УМК ВО, 1992. – 188 с.

2. Мельник А.Ф. Державне регулювання економіки. – К.: ІСДО, 1994. – 272 с.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74