Західний науковий центр НАН України та МОН України

КОЗОРІЗ
Марія Андріївна

Доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України. Завідувач відділу соціально-економічних і правових проблем розвитку підприємництва Інституту регіональних досліджень НАН України.

Службова адреса: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4. Тел. 70‑70‑43.

Народилась 13.02.1936 р. у м. Боровичі Ленінградської області (Росія). У 1949 р. переїхала разом з батьками в Україну, Тернопільську область. У 1954 р. закінчила Копичинську середню школу і поступила у Львівський лісотехнічний інститут, який закінчила у 1959 р., отримала диплом інженера-механіка зі спеціальності механічна обробка деревини.

Після закінчення інституту працювала на підприємствах деревообробної і машинобудівної галузей на посаді конструктора другої категорії.

У 1968 р. поступила в аспірантуру Львівського лісотехнічного інституту на факультет економіки і організації деревообробної промисловості. У 1973 р. захистила кандидатську дисертацію у Ленінградській лісотехнічній академії ім. С.М. Кірова на тему "Порівняльна оцінка ефективності лісопильних потоків".

З 1975 р. і по теперішній час працює в Інституті регіональних досліджень НАН України на посадах: старшого наукового працівника (1976-1984 рр.), завідувача сектору (1984-1992 рр.), завідувача відділу (з 1992 р. до теперішнього часу).

У 1992 р. захистила докторську дисертацію на тему "Економічні механізми підвищення ефективності промислового виробництва (питання теорії, методології, практики)".

У 1994 р. отримала наукове звання професора зі спеціальності "Економіка, планування, організація управління, народним господарством та його галузями".

Має диплом академіка Академії економічних наук України.

Основні показники наукової діяльності

Наукові дослідження М. Козоріз сконцентровані в сфері управління процесами забезпечення ефективного функціонування промислових підприємств. Розв’язанню проблем підвищення ефективності виробництва присвячені кандидатська і докторська дисертації, ціла низка науково-дослідних робіт, які виконувались під науковим керівництвом М. Козоріз. Результати досліджень висвітлені в монографіях:

"Госпрозрахунковий механізм підвищення ефективності виробництва" (одноосібна, обсяг 10 д.а. – Київ: Наукова думка, 1987). Запропоновано системний підхід в управлінні процесами підвищення ефективності господарювання, виділені фактори, які обмежують управління ефективністю виробничих процесів в умовах адміністративно-командної економіки, обґрунтовані напрями підвищення самостійності вітчизняних підприємств у забезпеченні ефективності господарювання.

"Техніко-економічне управління якістю продукції" (співавтор Бєлєнький П. Обсяг 10 д.а. – К.: Вища школа, 1981.). Розроблені економіко-математичні моделі управління якістю продукції на різних етапах розробки, виробництва і реалізації продукції.

"Підприємництво в Україні: проблеми становлення і розвитку" (Обсяг 25 д. а. – Ужгород: Карпати, 1997. Співавтори: акад. НАН України М. Долішній, В. Мікловда, А. Даниленко). Обґрунтовані перспективи розвитку підприємництва в Україні.

Всього за результатами досліджень опубліковано 175 наукових праць, включаючи 13 монографій, 25 брошур і методичних рекомендацій, статті у вітчизняних і зарубіжних виданнях. За кордоном опубліковано 4 статті з проблем розвитку підприємництва в Україні та в світі.

Під керівництвом д.е.н., проф. Козоріз М.А. захищено понад 30 кандидатських і 5 докторських дисертацій.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74