Західний науковий центр НАН України та МОН України

КОССАК
Володимир Михайлович

Доктор юридичних наук, професор. Завідувач кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Службова адреса: 79000, м. Львів, вул. Університетська 1, т. 964-760.

Народився 22 вересня 1955 року в м. Самборі Львівської області. З 1970 по 1974 рік навчався в Дрогобицькому механічному технікумі. Після завершення навчання працював на Дрогобицькому долотному заводі. Після служби в армії в 1976 році поступив на юридичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка, який закінчив в 1981 році. З 1982 по 1985 рік навчався в денній аспірантурі Львівського державного університету імені Івана Франка. В 1985 р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата юридичних наук на тему "Правове регулювання строків у договірних відносинах підряду на капітальне будівництво". В 1993-1996 роках перебував в докторантурі при Львівському державному університеті ім. І. Франка. В 1996 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора юридичних наук в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка "Цивільно-правові проблеми регулювання іноземних інвестицій в Україні".

В 1999 році нагороджений знаком "Відмінник освіти України". Неодноразово відзначався почесними грамотами Голови Львівської обласної адміністрації.

Основні результати наукової діяльності.

Засновник наукової школи інвестиційного права в Україні. Основну сферу наукових інтересів становлять проблеми правового регулювання інвестиційних відносин, захисту прав інвесторів, договори інвестиційного характеру, міжнародні приватні відносини. Серед наукових результатів: з’ясування правової природи інвестиційних договорів та їх класифікація, визначення правового статусу іноземних інвесторів, пропозиції щодо вдосконалення державно-правових гарантій захисту інвестицій, гармонізація основних інститутів комерційного законодавства України з правом ЕС.

Автор 3-х одноосібних монографій. В книзі "Правове регулювання строків в будівництві". – К.: Будівельник, 1991. – 144 с. на основі прийнятих нормативних актів по капітальному будівництву й досвіду договірної роботи будівельних організацій та служб замовника висвітлені питання пуску в дію реконструйованих об’єктів, нових будинків і споруд. Розглянуто заходи заохочення, правового регулювання договірних відносин, роз’яснено особливості застосування правових санкцій.

В монографії "Іноземні інвестиції в Україні (цивільно-правовий аспект)". – Львів: Центр Європи, 1996. – 216 с. досліджується нормативна база регулювання іноземних інвестицій в Україні. Аналізуються цивільно-правові проблеми вкладання іноземних інвестицій, форми їх здійснення. Розглядаються питання правового режиму майна та окремих майнових прав, набутих іноземними інвесторами внаслідок інвестиційної діяльності. Висвітлюються державно-правові гарантії захисту іноземних інвестицій, заходи заохочення та особливості майнової відповідальності в цій галузі. Обґрунтовуються пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства, яке регулює правовий режим іноземних інвестицій.

В монографії "Правові засади іноземного інвестування в Україні" Львів.: Центр Європи, 1999. – 244 с. розглядаються теоретичні та практичні проблеми правового регулювання іноземних інвестицій в Україні. Аналізуються форми здійснення іноземних інвестицій. Розглядаються державно-правові гарантії захисту прав іноземних інвесторів. Висвітлюються особливості майнової відповідальності в інвестиційній сфері та заходи стимулювання залучення іноземних інвестицій у вільних економічних зонах. Обґрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про іноземні інвестиції.

Опублікував 92 наукові праці. Серед них 4 видані за кордоном. Підготував 2 кандидати юридичних наук.

За редакцією В.М. Коссака в 1999 році підготовлено підручник "Правове регулювання іноземних інвестицій", який рекомендований Міністерством освіти та науки як базовий для юридичних факультетів та вузів України. В співавторстві опубліковано 6 підручників з "Цивільного права".

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74