Західний науковий центр НАН України та МОН України

ГРАБИНСЬКИЙ
Ігор Михайлович

Доктор економічних наук, професор. Завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Львівського національного університету ім.. І. Франка.

Службова адреса: Львів 79000, вул. Університетська, 1; тел. (0322) 96-47-81; ihor_hrabynskyi@franko.lviv.ua.

Народився 29 лютого 1960 р. у м. Львові. Навчався у Львівській СШ №21 (1967-1977), на економічному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка (1977-1982).

Аспірантура кафедри політичної економії Львівського державного університету ім. І. Франка (1982-1986); докторантура факультету права і соціально-економічних наук Українського Вільного Університету, Мюнхен, Німеччина (1994-1995); докторантура кафедри економічної теорії Львівського державного університету ім. І. Франка (1994-1997).

Теми захищених дисертацій на здобуття наукового ступеня:

-  кандидата економічних наук – "Соціально-економічні проблеми якості навколишнього середовища в сфері агропромислового комплексу" (1986);

-  доктора політичної економії – "Сучасні еколого-економічні системи: проблеми ефективності" (1996);

-  доктора економічних наук – "Еколого-економічна система України (проблеми макроекономічної ефективності)" (1998).

Вчені ступені: доцент (1993), професор (2001).

Основна сфера наукових інтересів: Еколого-економічні проблеми. Обґрунтував можливість та необхідність використання поняття "якість навколишнього середовища", запропонував індекс якості навколишнього середовища, обґрунтував можливість та необхідність його використання в економічному механізмі природокористування; запровадив поняття "екологічного порогу економічного розвитку" – межі, за якою ігнорування екологічними питаннями спричинює зниження економічної ефективності національної економіки; розробив модель національної економіки як відкритої еколого-економічної системи, а глобальної економіки – як закритої еколого-економічної системи; запровадив поняття абсолютної та відносної еколого-економічної переваги в міжнародній торгівлі та методику її розрахунку.

Опублікував одну одноосібну монографію "Еколого-економічна система України: порівняльний аналіз" (Львів: НТШ, 1997. – 240 с.). У монографії проаналізовані сучасні теорії порівняльних економічних систем. Обґрунтована можливість та необхідність розглядати національні економіки як еколого-економічні системи. З цього погляду проаналізовані основні сучасні системи: американський економічний лібералізм, французьке узгоджене підприємництво, німецька соціальна ринкова економіка та шведський розподільчий соціалізм. Розглянуто передумови становлення та обґрунтовані характерні ознаки, ефективної для України, національної еколого-економічної системи.

Має понад 120 наукових публікацій: розділів у книгах, статей в збірниках наукових праць та журналах, текстів доповідей на наукових конференціях тощо.

Підготував 3 кандидатів наук: Ковтун Л.Р., Москалика Р.Я., Жовтанецького О.М.

Має 2 одноосібні навчальні посібники:

1. Сучасні економічні системи: Тексти лекцій. – Львів: Ред.-вид. відділ Львів. ун-ту, 1996. – 160 с.

2. Сучасні економічні системи: Навчальний посібник. – Львів: Інтереко, 1997. – 176 с.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Нова редакція Положення про премії обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів Львівської області
Світлої пам'яті Йосифа Степановича МИСАКА
18.07.2017 у Золочеві відбудуться “Гоффманіські наукові дискусії” з нагоди 80-річчя Роалда Гоффмана, лауреата Нобелівської премії з хімії (1981)
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74