Західний науковий центр НАН України і МОН України

ГОРЛАЧУК
Валерій Васильович

Доктор економічних наук, професор. Завідувач кафедри управління земельними ресурсами Львівського державного аграрного університету.

Службова адреса: .

Народився 5 вересня 1949 р. на Хмельниччині в с. Великі Калетинці Білогірського району. В 1968 р. поступив, а в 1973 році закінчив навчання на землевпорядному факультеті Львівського сільськогосподарського інституту, після чого був направлений на роботу у студентське проектно-технологічне бюро (СПТБ) цього ж інституту, де 2 роки пропрацював старшим інженером групи розробки Генеральних планів.

З 1975 по 1977 рр. працював на посаді старшого лаборанта кафедри землевпорядного проектування, а з 1978 по 1983 роки – асистентом цієї ж кафедри. Після закінчення навчання в аспірантурі (1984–1986 рр.).

13 січня 1989 році було захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.27 Землевпорядкування по темі: "Використання і впорядкування території осушених земель в умовах Львівської області Української РСР" у спеціалізованій раді Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва.

З початком здійснення земельної реформи в Україні працював на відповідальних посадах землевпорядного виробництва, будучи одноразово головою спілки приватних підприємців Львівщини.

1995 рік – обрано членом-кореспондентом Академії економічних наук України.

За результатами досліджень 6 травня 1997 року було захищено докторську дисертацію за спеціальністю 08.08.02 – Економіка землекористування по темі: "Еколого-економічні проблеми раціонального землекористування (на прикладі західного регіону України)" у спеціалізованій раді Ради по вивченню продуктивних сил України НАН. Доктор економічних наук з 1997 року.

З 1997 по червень місяць 1999 року працював деканом факультету землевпорядкування Національного аграрного університету (м. Київ), а з липня 1999 року по нині працює завідувачем кафедри управління земельними ресурсами Львівського державного аграрного університету.

Вченою радою Львівського державного аграрного університету призначений 1 липня 1999 року на посаду професора, завідувача кафедри управління земельними ресурсами. Доцент з 16 червня 2001 року.

Основна сфера наукових інтересів присвячена проблемам управління земельними ресурсами України, з якої автором особисто опубліковано 28 наукових праць. Крім того, у співавторстві опубліковано 13 наукових праць, в тому числі 5 монографій, основним з яких є:

1. Горлачук В.В. Розвиток землекористувань в Україні. Київ: Довіра, 1999.

2. Горлачук В.В., Сохнич А.Я. Землекористування на межі тисячоліть. – Київ: Довіра, 2001.

3. Управління земельними ресурсами: навчальний посібник / Горлачук В.В., Сохнич А.Я. та інші. – Київ: Довіра, 2002.

Здобувач має 79 публікацій, з них 60 наукових та 19 навчально-методичного характеру тощо.

Усвідомлюючи важливість ефективного управління землями природно-заповідного фонду, землями оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення автор підготував до видання монографію по однойменній назві. В найближчій перспективі (2002–2003 р.) заплановано видання монографії, присвяченої проблемам землекористування в зонах особливого режиму використання землі, проблемам управління земельними ресурсами, чим і буде відкрито нову сторінку в системі управління земельними ресурсами в Україні.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті відомого вченого та організатора науки Юрія Миколайовича ЧЕРНОБАЯ
Запрошуємо на семінар Quantum Randomness, Determinism, and the Foundations of Science
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74