Західний науковий центр НАН України та МОН України

ГОРЛАЧУК
Валерій Васильович

Доктор економічних наук, професор. Завідувач кафедри управління земельними ресурсами Львівського державного аграрного університету.

Службова адреса: .

Народився 5 вересня 1949 р. на Хмельниччині в с. Великі Калетинці Білогірського району. В 1968 р. поступив, а в 1973 році закінчив навчання на землевпорядному факультеті Львівського сільськогосподарського інституту, після чого був направлений на роботу у студентське проектно-технологічне бюро (СПТБ) цього ж інституту, де 2 роки пропрацював старшим інженером групи розробки Генеральних планів.

З 1975 по 1977 рр. працював на посаді старшого лаборанта кафедри землевпорядного проектування, а з 1978 по 1983 роки – асистентом цієї ж кафедри. Після закінчення навчання в аспірантурі (1984–1986 рр.).

13 січня 1989 році було захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.27 Землевпорядкування по темі: "Використання і впорядкування території осушених земель в умовах Львівської області Української РСР" у спеціалізованій раді Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва.

З початком здійснення земельної реформи в Україні працював на відповідальних посадах землевпорядного виробництва, будучи одноразово головою спілки приватних підприємців Львівщини.

1995 рік – обрано членом-кореспондентом Академії економічних наук України.

За результатами досліджень 6 травня 1997 року було захищено докторську дисертацію за спеціальністю 08.08.02 – Економіка землекористування по темі: "Еколого-економічні проблеми раціонального землекористування (на прикладі західного регіону України)" у спеціалізованій раді Ради по вивченню продуктивних сил України НАН. Доктор економічних наук з 1997 року.

З 1997 по червень місяць 1999 року працював деканом факультету землевпорядкування Національного аграрного університету (м. Київ), а з липня 1999 року по нині працює завідувачем кафедри управління земельними ресурсами Львівського державного аграрного університету.

Вченою радою Львівського державного аграрного університету призначений 1 липня 1999 року на посаду професора, завідувача кафедри управління земельними ресурсами. Доцент з 16 червня 2001 року.

Основна сфера наукових інтересів присвячена проблемам управління земельними ресурсами України, з якої автором особисто опубліковано 28 наукових праць. Крім того, у співавторстві опубліковано 13 наукових праць, в тому числі 5 монографій, основним з яких є:

1. Горлачук В.В. Розвиток землекористувань в Україні. Київ: Довіра, 1999.

2. Горлачук В.В., Сохнич А.Я. Землекористування на межі тисячоліть. – Київ: Довіра, 2001.

3. Управління земельними ресурсами: навчальний посібник / Горлачук В.В., Сохнич А.Я. та інші. – Київ: Довіра, 2002.

Здобувач має 79 публікацій, з них 60 наукових та 19 навчально-методичного характеру тощо.

Усвідомлюючи важливість ефективного управління землями природно-заповідного фонду, землями оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення автор підготував до видання монографію по однойменній назві. В найближчій перспективі (2002–2003 р.) заплановано видання монографії, присвяченої проблемам землекористування в зонах особливого режиму використання землі, проблемам управління земельними ресурсами, чим і буде відкрито нову сторінку в системі управління земельними ресурсами в Україні.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74