Західний науковий центр НАН України та МОН України

ГЛАДІЙ
Михайло Васильович

Доктор економічних наук, академік Української академії аграрних наук. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІ і ІІІ ступенів. Депутат Верховної Ради України.

Народився 28 серпня 1952 року в селі Стрілків Стрийського району Львівської області. В 1975 році закінчив Омський ветеринарний інститут. 1975-1990 рр. – працює на керівних посадах ряду сільськогосподарських підприємств Стрийщини; 1990-1992 рр. – голова Стрийського райвиконкому, перший заступник голови Стрийської міської ради народних депутатів; 1992-1996 рр. – заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, перший заступник голови облвиконкому, заступник голови обласної Ради народних депутатів; 1996-1997 рр. – начальник відділу з питань агропромислового комплексу і продовольства Кабінету Міністрів України; 1997-1999 рр. та 2001-2002 рр. – Голова Львівської обласної державної адміністрації; 1999-2001 рр. – Віце-прем’єр-міністр України В 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Соціально-економічні та організаційні особливості реформування колективних сільськогосподарських підприємств (на прикладі Львівської області)". В 1998 році захистив докторську дисертацію на тему "Використання виробничо-ресурсного потенціалу аграрного сектора економіки України (питання теорії, методології і практики)".

Основні показники наукової діяльності

Основні напрямки наукової діяльності Гладія М.В. пов’язані з розробкою концептуальних, теоретичних, методологічних та практичних аспектів економіки сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринкової економіки, розробки методичних підходів, критеріїв і показників оцінки ефективності сільськогосподарського виробництва та комплексу заходів, спрямованих на його дальший розвиток. Теоретичні рекомендації спрямовані на прискорення виходу сільського господарства з економічної кризи, здійснення структурної перебудови агропромислового комплексу, підвищення продуктивності та економічної ефективності аграрно-ресурсного потенціалу, збільшення виробництва продукції землеробства і тваринництва, проведення земельної реформи в Україні.

Має 38 опублікованих наукових праць.

Гладій М.В. Використання виробничо-ресурсного потенціалу аграрного сектора економіки України (питання теорії, методології і практики). Монографія. – 1998. – 294 с.

У монографії висвітлено теоретико-методологічні положення та існуючий досвід аграрних перетворень, удосконалення земельних відносин, розвитку багатоукладної економіки, стратегії і тактики здійснення реформ. Обґрунтовано шляхи інтенсифікації сільськогосподарського виробництва, удосконалення його розміщення і спеціалізації, формування зон товарного виробництва різних видів продукції в умовах переходу до ринкової економіки.

Гладій М.В. Розвиток АПК України (регіональні особливості): Монографія. – Львів: ІРД НАН України, 2002. – 289 с.

Розглядаються сучасний стан і перспективи регіональної ресурсно-екологічної оптимізації АПК України, формування ресурсної стратегії територіально-аграрних комплексів в нових умовах господарювання. Значна увага приділена дослідженню питань еколого-економічної оцінки та раціонального використання земельних угідь у розрізі природних зон країни.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74