Західний науковий центр НАН України та МОН України

ГЕРАСИМЧУК
Зоряна Вікторівна

Доктор економічних наук. Проректор з навчально-методичної роботи і зовнішньо-університетської діяльності. Професор кафедри менеджменту і маркетингу в Луцькому державному технічному університеті.

Службова адреса: м. Луцьк, вул. Львівська,75; тел. (факс) (03322) 6-45-00.

Народилася 18.02.72 року у м. Львові.

З 1988 по 1993 роки навчалася по спеціальності "Економіка та управління в машинобудуванні" у Львівському політехнічному інституті ім. Ленінського комсомолу, який закінчила з відзнакою. З 1993 по 1995 роки навчалася в аспірантурі Інституту регіональних досліджень НАН України. За успішне навчання була відзначена стипендією Президента України. У 1995 році під керівництвом член-кор. НАН України М.І. Долішнього захистила кандидатську дисертацію на тему: "Організаційно-економічні методи підвищення ефективності функціонування малих форм господарювання".

З 1994 року розпочала професійну діяльність в Луцькому політехнічному інституті старшим викладачем на кафедрі економіки і підприємництва. З 1997 року працювала на посаді доцента, а згодом і завідувача кафедри менеджменту і маркетингу в Луцькому державному технічному університеті. За сумлінну працю та особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність Герасимчук З.В. неодноразово нагороджена почесними грамотами, в тому числі Почесною грамотою Міністерства освіти України, а також Знаком "Відмінник освіти України".

З 1998 року по 2002 рік навчалася в докторантурі Інституту регіональних досліджень НАН України. У 2002 році успішно захистила докторську дисертацію на тему: "Еколого-економічні основи формування та реалізації регіональної політики сталого розвитку (питання методології та практики)".

У 2002 році стала переможцем І-го обласного конкурсу "Інтелектуал Волині" у номінації "Кращий молодий науковець Волині".

Герасимчук З.В. є автором близько 100 наукових праць, з яких 12 монографій, 4 навчальні посібники. Основною науковою проблематикою, якою займається вчена є теоретико-методологічні основи регіональної політики сталого розвитку. Ця тема висвітлена у 50-ти наукових виданнях Герасимчук З.В., основними з яких є монографії: "Регіональна політика сталого розвитку: методологія формування, механізми реалізації", "Організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії розвитку регіону". У монографіях здійснені теоретичні дослідження змісту сталого розвитку в умовах перехідної економіки; запропоновано методологічні підходи до формування регіональної політики сталого розвитку; з позиції системного підходу розглядаються концептуальні засади становлення політики сталого розвитку проблемних регіонів; з’ясовуються особливості вибору стратегії та розглядаються організаційно-економічні механізми регулювання сталого розвитку регіонів; акцентується увага на застосуванні цільових комплексних програм, як важливого інструменту реалізації регіональної політики сталого розвитку.

Отримані у процесі дослідження теоретичні підходи та методичні розробки Герасимчук З.В. знайшли впровадження при формуванні політики соціально-економічного розвитку Волинської області. Запропоновані методики оцінки екологічного рівня розвитку регіону та розрахунку екологічного ризику були апробовані на практиці управління регіоном і використані при формуванні екологічної політики Волинської області. Результати цих досліджень викладені Герасимчук З.В. у брошурі: "Екологічна політика у Волинській області: стан, проблеми, перспективи". Методика оцінки економічного рівня розвитку регіонів дозволила оцінити рівень розвитку Волинської області і визначити її економічний потенціал, місце регіону та його інтеграційні можливості в системі економічного розвитку держави.

Вищевказані результати досліджень та рекомендації щодо формування і реалізації регіональних програм сталого розвитку були використані Герасимчук З.В. при формуванні наступних програм: Програма соціально-економічного та культурного розвитку області "Волинь – 2010" (від 20.08.99 №8/25); Територіальна програма зайнятості населення у Волинській області (від 08.04.99 № 6/4); Регіональна програма розвитку підприємництва у Волинській області (від 31.12.98 №727); Програма поводження з відходами у Волинській області на період до 2005 року (від 09.12.98 №4/5), в яких Герасимчук З.В. прийняла активну участь при формуванні теоретико-методологічних підходів, створенні методичного забезпечення, проведенні аналітичних та прогнозних розрахунків, експертних оцінок проблем та перспектив соціально-економічного розвитку Волинської області.

Під керівництвом Герасимчук З.В. наукові дослідження продовжують її учні. Вона підготувала двох кандидатів наук. Результати наукових досліджень плідно використовуються Герасимчук З.В. у педагогічній практиці. Пройшли апробацію на лекційних та практичних заняттях навчальні посібники: "Еколого-економічні основи водокористування в Україні" та "Міжнародні економічні відносини". Розроблено лекційний курс для студентів економічних спеціальностей "Управління регіональним розвитком".

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74