Західний науковий центр НАН України та МОН України

ФУРДИЧКО
Орест Іванович

Доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Української академії аграрних наук, заслужений працівник сільського господарства України. Перший заступник Голови Держкомлісу України.

Службова адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 5;  тел. (044) 226-32-65; (044) 228-56-86.

Народився 10 жовтня 1952 р. в с. Стрільбичі Старосамбірського району Львівської області.

В 1969 р. закінчив Старосамбірську середню школу. У 1975 році закінчив з відзнакою Львівський лісотехнічний інститут за спеціальністю "інженер лісового господарства".

У 1992 році О.І. Фурдичко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю "Економіка, планування, організація управління народним господдарством і його галузями" на тему "Резерви підвищення ефективності використання лісових ресурсів (на прикладі підприємств лісогосподарського комплексу)" у Львівському відділенні Інституту економіки НАН України.

В 1995 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю "Територіальні системи та комплекси" на тему "Ефективність використання ресурсо-виробничого потенціалу лісогосподарського комплексу" в Інституті регіональних досліджень НАН України.

Нагороджений відзнаками Президента України – орденами "За заслуги" II і III ступеня.

Працює в державному комітеті лісового господарства України.

Основна сфера наукових інтересів. Сучасним напрямком наукової діяльності професора О. Фурдичка є фахова еколого-економічна оцінка використання природних ресурсів Карпатського регіону України, зменшення впливу господарської діяльності на довкілля та шляхи розширення заповідного фонду, розробка засад регіональної екологічної політики України.

Фурдичко О.І. є автором 9 монографій (з них 2 наукових посібників), присвячені раціональному природокористуванню та історії лісівництва в Україні зокрема: "Ефективність ресурсо-виробничого потенціалу лісогосподарського комплексу"; "Економіка комплексного використання і відтворення харчових ресурсів лісу"; "Ліс і рекреація в лісі"; "Історія лісівництва в Україні";"Узлісся" (екологія, функції та формування); "Лісовими стежками Львівщини"; "Лікарські та медоносні рослини Галичини"; "Першопостаті українського лісівництва"; "Карпатські ліси: проблеми екологічної безпеки і сталого розвитку".

Фундаментальну монографію "Ефективність ресурсо-виробничого потенціалу лісогосподарського комплексу" було покладено в основу затвердженої Кабінетом Міністрів України "Програми розвитку лісогосподарського і лісопромислового комплексів України на період до 2015 року". Завдяки науковим розробкам професора Фурдичка та їх впровадженню у виробництво було значно вдосконалено систему захисту гірських районів від стихійних лих та запроваджено нові принципи господарювання, що сприяло підвищенню економічної стабільності Карпатського регіону.

Фурдичко О.І. опублікував 45 наукових статей, з економічних, еколого-економічних, та лісівничих проблем.

Під керівництвом професора Фурдичка захистилося 5 кандидатів наук за тематикою природокористування та підвищення ефективності лісового господарства, іншими темами, що знаходяться на стиці екології та економіки і стосуються впровадження та реалізації принципів екологічно збалансованого господарювання та підвищення рівня раціональності використання природних ресурсів.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74