Західний науковий центр НАН України та МОН України

ФЕДОРОВИЧ
Роман Володимирович

Кандидат економічних наук, професор, академік Академії економічних наук, професор кафедри економічного аналізу Тернопільської академії народного господарства, директор інституту економіки і управління.

Службова адреса: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.

Народився 1 січня 1947 року, с. Брошнів-Осада, Рожнятівського району Івано-Франківської області.

В 1965 році закінчив Брошнівську середню школу, після служби в армії вступив в 1969 році до Київського інституту народного господарства (Тернопільський факультет) і в 1973 році закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут, за спеціальністю бухгалтерський облік в промисловості. В період з 1975 по 1978 рр. навчався в аспірантурі Московського фінансового інституту. В 1978 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Удосконалення оперативного аналізу діяльності виробничих об’єднань швейної промисловості" за спеціальністю "Бухгалтерський облік, аналіз та аудит" в м. Москва.

Основна сфера наукових інтересів присвячена економічному аналізу і об’єкту його дослідження – господарсько-фінансовій діяльності підприємств. Особлива увага приділена методам визначення ефективності фінансово-господарської діяльності на підприємстві, які умовно поділені на три групи: традиційні, математико-статистичні та евристичні. До першої групи відносяться такі методи, які використовують майже з моменту виникнення економічного аналізу як відокремленої галузі спеціальних знань, як самостійного навчального курсу. До другої – математико-статистичні методи, які ввійшли в коло економічних розробок значно пізніше, коли було налагоджено випуск і використання засобів обчислювальної техніки та виникла необхідність прийняття рішень в умовах невизначеності, конфліктності, багатокритерійності та ризику. До третьої групи – евристичні методи, тобто методи генерації варіантів рішень проблеми на основі притаманних людині здібностей до творчої діяльності.

Опублікував – 95 наукових праць з проблем теорії економічного аналізу, оперативного аналізу, фінансового аналізу, проектного аналізу, бухгалтерського обліку, економіки підприємств. Неодноразово приймав участь в Міжнародних конференціях з проблем економічного аналізу, бухгалтерського обліку та управління. В Болгарії видано дві статті, зокрема: "Бухгалтерський облік в системі управління доходами бюджету", "Деякі аспекти використання методики "директ–костінг" в управлінській діяльності" Свіщов, Стопанска академія "Д.А. Ценов"

За редакцією Р.В. Федоровича опубліковано навчальний посібник "Оперативний економічний аналіз діяльності підприємств" (1998), "Теорія економічного аналізу: математичний аспект" (2000 р.) "Проектний аналіз" (2001 р.), "Фінансовий аналіз" (2001 р.), Підручник "Теорія економічного аналізу". В співавторстві підручники "Економічний аналіз" (2000 р.), "Економіка підприємств" (2002 р.)

Підготував п’ять кандидатів наук.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74