Західний науковий центр НАН України та МОН України

ФАРІОН
Іван Дем’янович

Доктор економічних наук, професор. Завідувач кафедри економіки, обліку та економічного аналізу у сфері соціальної інфраструктури Тернопільської академії народного господарства.

Службова адреса: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська 11, тел. 33-11-89.

Народився 30 червня 1947 року, в с. Бурканів Теребовлянського району Тернопільської області. Закінчив у 1965 році Золотниківську середню школу, після якої вступив на навчання у Тернопільський кооперативний технікум, який закінчив у 1967 році, отримавши кваліфікацію економіста. У 1967 році вступив до Київського торгово-економічного інституту і в 1972 році закінчив повний курс названого інституту по спеціальності "економіка торгівлі", отримав кваліфікацію економіста. Після закінчення інституту працював економістом, начальником планово-фінансового управління тресту харчової промисловості Тернопільської облспоживспілки.

З 1974 року почав працювати викладачем кафедри економічного аналізу в Тернопільському фінансово-економічному інституті. У 1975 році вступив до аспірантури Київського інституту народного господарства, яку закінчив у 1979 році. У 1989 році поступив в докторантуру Київського державного економічного університету, яку закінчив у 1992 році. Науковий ступінь кандидата економічних наук отримав у 1979 році, присуджено науковий ступінь доктора економічних наук у 1992 році. Вчене звання доцента отримав у 1983 році, а вчене звання професора – у 1994 році.

Кандидатську дисертацію на тему "Аналіз продуктивності праці" захистив у 1979 році. Докторську дисертацію на тему "Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу" захистив у 1992 році.

Коло наукових інтересів полягає у розробленні проблем, пов’язаних з дослідженням обліку, аналізу і аудиту ефективності використання виробничого потенціалу та його складових частин. Особисто розробив методику аналізу виробничого потенціалу, а також ефективності використання трудового потенціалу.

Випустив монографію під назвою "Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу", особисто розробив та запропонував його методику.

Надрукував два одноосібні посібники: "Фінансовий аналіз" та "Бухгалтерський облік у бюджетних установах та фінансових органах".

Надруковано наукових публікацій у кількості 180 статей.

Підготовив 3 кандидати наук.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74