Західний науковий центр НАН України і МОН України

ДАНИЛЮК
Микола Олексійович

Доктор економічних наук, доцент. Завідувач кафедри економіки ПЕК Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Службова адреса:

Народився 10 липня 1947 року в селі Залуче-Горішнє Снятинського району Станіславської (нині Івано-Франківської) області. В 1965 році закінчив Снятинську середню школу ім. В. Стефаника, а в 1970 році Івано-Франківський інститут нафти і газу і отримав кваліфікацію інженера-економіста за спеціальністю "Економіка і організація нафтової і газової промисловості".

З 1972 по 1975 роки навчався в очній аспірантурі Івано-Франківського інституту нафти і газу. Після закінчення аспірантури була представлена закінчена наукова робота, але в пошуках спеціалізованої ради для захисту було втрачено багато часу. В 1981 році на засіданні спеціалізованої раді Московського інституту нафтохімічної і газової промисловості була захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему: "Дослідження економічних і організаційних методів підвищення якості продукції в нафтопереробній промисловості" (на прикладі НПЗ України). Через два роки йому було присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки нафтової і газової промисловості.

У 80-тих роках, крім наукової та педагогічної роботи, виконував велику громадську роботу, особливо по лінії товариства "Знання". За активну участь у лекційній пропаганді в 1985 р. був занесений на Дошку пошани правління Івано-Франківської міської організації товариства "Знання". Був заступником голови правління міської організації товариства "Знання". З 1986 року займає посаду завідувача кафедри економіки підприємства нині Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. За понад 30 років роботи у вищій школі написано більше ста наукових та методичних праць, в тому чиєї чотири монографії, п’ять навчальних посібників. Він був і залишається керівником багатьох науково-дослідних робіт з економічних питань розвитку нафтогазового комплексу. Серед них такі як: "Розробка рекомендацій щодо ринкових перетворень у нафтогазовому комплексі України". "Розробка методичних рекомендацій з аналізу ефективності роботи підприємств та структурних одиниць ВАТ "Укрнафта". "Обґрунтування диференціації рентних платежів за нафту і газ для окремих нафтогазовидобувних підприємств". Про оригінальність та новизну його робіт свідчить авторське свідоцтво №1940 від 26.04.1999 року за розроблену комп’ютерну програму SOPRS для розподілу витрат на видобуток нафти і газу між нафтогазовидобувними об’єктами. Є головою наукової ради факультету економіки і менеджменту, членом багатьох редакційних колегій фахових наукових журналів, керує аспірантами.

Микола Олексійович підготував і захистив дисертацію на тему "Формування нових господарських відносин у нафтогазовому комплексі України". У 1999 р. рішенням ВАК України йому присуджено наукову ступінь доктора економічних наук зі спеціальності "Підприємництво, менеджмент та маркетинг". З 1997 р. дійсний член Української нафтогазової академії. Підготував двох кандидатів наук.

За багаторічну сумлінну працю М.О. Данилюк нагороджений нагрудним знаком "Відмінник освіти України", грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради, дочірньої компанії "Укргазвидобування", Академії Німецької спілки державних службовців, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
25 квітня 2024 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України
Важливі зміни у правилах прийому до аспірантури у 2024 році
Світлої пам'яті відомого вченого та організатора науки, Героя України Володимира Павловича ШЕВЧЕНКА
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74