Західний науковий центр НАН України та МОН України

БУЯН
Іван Васильович

Доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України. Завідувач кафедри економічної теорії Тернопільської академії народного господарства.

Службова адреса: 46004 м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.

Народився 10 лютого 1932 року в селі Гурівка Долинського району Кіровоградської області. У 1954 році закінчив Львівський торгово-економічний інститут по спеціальності економіка торгівлі. На протязі 1962-1965 років навчався в аспірантурі на кафедрі політичної економії Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1965 році захистив дисертацію на тему "Відмінності в праці і диференціація в заробітній платі" і отримав вчений ступінь кандидата економічних наук і вчене звання доцента.

У 1978 році в Інституті економіки Академії наук УРСР захистив докторську дисертацію на тему "Категорії суспільної форми праці". У цьому ж році присуджено вчений ступінь доктора економічних наук. У 1979 році отримав вчене звання професора. У 2000 році Указом Президента України присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".

Показники наукової діяльності. Основною сферою наукових інтересів є соціально-економічні умови праці, тенденції змін у змісті праці, співвідношенні фізичної та розумової, простої і складної праці та ін.

Одноосібні монографії

1. Соціально-економічні основи праці при соціалізмі. – Київ: Наукова думка, 1973. – 10,4 др. арк.

Досліджується зміст і структура праці як процесу і робочої сили як властивостей людини. Практично вперше в економічній науці з названої проблеми розмежовується праця на окремі її складові, виділяються відповідні здібності в робочій силі і встановлюється взаємозв’язок і взаємодія між цими структурними елементами праці та робочої сили. Отримані знання в цій сфері дали можливість розмежувати професійний і кваліфікаційний види поділу праці. Розглядаючи соціально-економічні форми праці, наполягається на необхідності виділити ті із них, що "обслуговують" процес формування робочої сили і ті, що виступають економічними формами праці взагалі, і окремих її складових, зокрема.

2. Праця стає творчістю. – К.: Політвидав України. 1987. – 7,6 др.арк.

Виділяється творчість як елемент праці, з’ясовуються її особливості, характеризується роль і значення творчості в процесі праці, в формуванні і розвитку виробництва, в житті і розвитку людини.

За редакцією професора Буяна І.В., доцента Ковальчука В.М. в 2000 році був виданий підручник "Загальна економічна теорія", обсягом 30 др. арк.

Видано понад 100 наукових публікацій та навчально-методичних посібників.

Підготовлено 7 кандидатів наук.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74