Західний науковий центр НАН України і МОН України

БУРЯК
Петро Юрійович

Кандидат економічних наук, доцент, член-кореспондент Академії підприємництва і менеджменту, академік Академії економічних наук України зі спеціальності "Фінанси і кредит". Ректор Львівського державного фінансово-економічного інституту.

Службова адреса: м. Львів, вул. Коперника, 3; тел. 72-40-54; 97-17-14.

Народився 07.06.1950 р. в с. Погірш Самбірського району Львівської області. Закінчив середню школу в с. Чайковичі Старосамбірського району. Львівський фінансовий технікум (1971), Тернопільський фінансово-економічний інститут (1976). З 1998 року – ректор Львівського державного фінансово-економічного інституту, завідувач кафедри фінансів.

Кандидатська дисертація "Інтенсифікація відтворення виробничого апарату" (1996). Завершує роботу над докторською дисертацією "Теоретико-методологічні основи реалізації інтеграційних процесів у сфері підприємництва".

Основні показники наукової діяльності. Основною сферою наукових інтересів є фінансово-господарські механізми розвитку підприємництва в Україні та забезпечення його ефективного функціонування на основі реалізації інтеграційних процесів у підприємницькій діяльності. Буряк П.Ю. вивчає способи активізації підприємництва в країнах з розвинутою ринковою економікою, аналізує умови, фактори і проблеми розвитку підприємництва в Україні під впливом світових процесів глобалізації та міжнародної регіоналізації. Ученим досліджується фінансово-кредитні механізми державної підтримки підприємництва: податкова політика та розвиток її стимулюючих функцій; інвестиційна політика та визначення інвестиційних пріоритетів; грошово-кредитна політика й активізація діяльності банків в питанні кредитування підприємницьких структур; зовнішньоекономічна політика і реалізація інтеграційних процесів у сфері фінансового забезпечення підприємництва.

Автор монографії "Фінансове забезпечення розвитку підприємництва" (Львів, 2000. – 258 с.). У монографії висвітлюється сучасний організаційно-економічний механізм фінансового забезпечення розвитку підприємництва в Україні. Акцептується увага на сучасних механізмах інвестування, зростанні ролі банків та податкової системи в активізації підприємництва. Автор зробив вперше спробу комплексно розглянути проблему фінансового забезпечення підприємництва і розробив загальну концепцію сприяння розвиткові українського підприємництва, яка може враховуватися під час формування державної політики підтримки підприємництва.

Кількість наукових публікацій – понад 60.

Буряк П.Ю. є співавтором навчальних посібників "Економічний аналіз на промисловому підприємстві" (Львів, 1998), "Підприємництво: освіта, особливості, механізми" (Львів, 2000), "Макроекономіка" (Львів, 2001).

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
25 квітня 2024 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України
Важливі зміни у правилах прийому до аспірантури у 2024 році
Світлої пам'яті відомого вченого та організатора науки, Героя України Володимира Павловича ШЕВЧЕНКА
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74