Західний науковий центр НАН України та МОН України

БОЙКО
Євген Іванович

Доктор економічних наук, професор за спеціальністю "Економіка, планування і організація управління промисловістю і її галузями", академік АПМ України, завідувач відділу економічних проблем розвитку промисловості регіону Інституту регіональних досліджень НАН України.

Службова адреса: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4, тел. 70-64-31.

Народився 12.08.1938 р. в м. Львові. Закінчив Львівський політехнічний інститут в 1960 році. Отримав кваліфікацію інженера-економіста.

В 1967–1970 рр. навчався в очній аспірантурі при Львівському відділенні Інституту економіки.

Захистив кандидатську дисертацію на тему “Питання економічності розвитку технології на машинобудівному підприємстві” в 1971 р.

В 1986 році захистив докторську дисертацію на тему "Організація і управління технологічними системами в умовах інтенсифікації суспільного виробництва (теорія і методи)".

В 1987 р. отримав вчене звання професора.

Основні показники наукової діяльності. Основну сферу наукових інтересів представляють системні дослідження організації управління науково-технічним процесом, на засадах яких вперше розроблена теорія організації управління технологічними системами промислового виробництва і взаємодії виробничих систем різного рівня ієрархії, побудовані економіко-математичні моделі задач управління науково-технічним прогресом і їх інформаційного забезпечення. За допомогою розроблених автором методів ресурсної ефективності забезпечується можливість враховувати структурні зміни в співвідношеннях виробничих ресурсів і їх віддачі стосовно основних напрямків науково-технічного прогресу.

Значна частина досліджень присвячена проблемі структурної перебудови промисловості України. В цьому зв’язку обґрунтовані методи оцінки структури промисловості, визначені сутність структурної перебудови, принципи її організації, методи управління, обґрунтовані основні напрямки структурної перебудови промисловості. Досліджені вузлові питання конверсії як одного з реальних і перспективних способів перебудови національної економіки та фінансово-кредитного механізму.

Опубліковано 15 монографій, із них дві одноосібні: "Організація технологічних систем промислового виробництва", Київ, Наукова думка, 1985 р., "Ситуаційний аналіз промислового виробництва", Київ, Техніка, 1989 р., в яких викладені теорія і методи розвитку промислових підприємств.

Підготовлено 24 кандидати наук і 2 доктори економічних наук.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74