Західний науковий центр НАН України і МОН України

БОЙКО
Микола Миколайович

Доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України. Професор кафедри економіки, менеджменту та маркетингу економічного факультету Ужгородського національного університету.

Службова адреса: 88014, Ужгород, пл. Народна, 3, тел. 3-72-48.

Народився 24 квітня 1928 року, в селі Руське-Поле, Тячівського району, Закарпатської області. В 1948 році закінчив Тячівську середню школу, а в 1954 р. Львівський лісотехнічний інститут, лісоінженерний факультет.

З 1954 року по 1970 працював на різних посадах в лісовій промисловості Закарпатській області та на адміністративно-партійній роботі. З 1971 року працює в Ужгородському національному університеті. В 1969 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Економічна ефективність комплексного використання деревини" (на прикладі лісопромислового комплексу Закарпатської області). В 1991 році захистив докторську дисертацію на тему "Організаційно-економічний механізм розвитку територіальних лісовиробничих комплексів (на прикладі Українських Карпат)".

Голова Асоціації Економістів Закарпаття, член президії Спілки економістів України, член Світового конгресу професорів угорців, зовнішній член Академії наук Угорщини.

Починаючи з 60-х років, проводить активну науково-практичну роботу по формуванню та ефективній діяльності лісопромислових комплексів регіону Карпат. Ним були розроблені рекомендації по ефективному використанні лісових ресурсів з врахуванням економічних та соціальних факторів на створених комплексних лісових підприємствах – лісокомбінатах. Внесені пропозиції по розвитку інтеграції між лісовими комплексними підприємствами, деревообробними, меблевими та лісохімічними комбінатами на основі спеціалізації і кооперування, що сприяло розвитку меблевого, лісохімічного та плитного виробництва які викладені в монографіях: "Ліс і меблі", "Лесной производственный комплекс Украинских Карпат". Наукові рекомендації викладені в монографії "Эффективность использования буковой древесины" сприяли охороні та відтворенню букових лісів – основних форпостів Карпат в збереженні навколишнього середовища та водних ресурсів.

В 1994 році була запропонована нова концепція про необхідність створення та запровадження принципово нового організаційно-економічного механізму управління лісопромисловим комплексом, який має забезпечити відтворення, охорону та раціональне використання лісових ресурсів, з врахуванням екологічних, економічних та соціальних факторів, в умовах ринкових відносин та зміни форм власності, які викладені в монографії "Лісові ресурси: ефективність їх використання і відтворення" (1994). Концепція була прийнята Закарпатською обласною радою, Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.

Приймав участь в розробці та формуванні спеціальної економічної зони "Закарпаття" (СЕЗ), яка була створена в 1999 році. Наукові дослідження продовжуються по розвитку СЕЗ "Закарпаття". Брав участь в розробці програм соціально-економічного розвитку Закарпаття та програми виходу області з економічної кризи. Підготував розділ "Лісопромисловий комплекс" до концепції "Сталого розвитку Закарпаття на 2002-2020 роки". Активну участь приймає у вивченні причин паводків 1998 і 2001 роках та в розробці пропозицій по запобіганню катастрофічних наслідків від них, які опубліковані у різних виданнях. Рекомендації схвалені обласною радою народних депутатів і частково Кабінетом Міністрів України. Проводить наукові дослідження пов’язанні з регіональною глобалізацією економіки – основи переходу до сталого розвитку.

На основі наукових розробок проведені три науково-практичні конференції, в тому числі і одна міжнародна – "Механізм створення та функціонування спеціальної економічної зони Закарпаття". Бере активну участь в регіональних та міжнародних конференціях на яких виступає з питань пов’язаних з розвитком економіки області та України. Опублікував біля 146 наукових праць, в тім числі чотири монографії: "Ліс і меблі" (1964), "Эффективность использования буковой древесины" (1978), "Лесной производственный комплекс Украинских Карпат" (1989), "Лісові ресурси: ефективність їх використання й відтворення" (1994) та 10 статей в зарубіжних виданнях, пов’язаних з діяльністю лісового комплексу, маркетинговою діяльністю та регіональною глобалізацією економіки.

Підготував трьох кандидатів наук, керує трьома аспірантами та чотирма здобувачами.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого, громадського та політичного діяча Ігоря Рафаїловича ЮХНОВСЬКОГО
У Західному науковому центрі втретє відбувся Всеукраїнський науковий круглий стіл на тему «Життєстійкість особистості, економіки та культури суспільства в умовах війни»
Світлої пам'яті видатного вченого Валентина Романовича СКАЛЬСЬКОГО
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74