Західний науковий центр НАН України та МОН України

АПОПІЙ
Віктор Володимирович

Кандидат економічних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти України. Проректор з наукової роботи, завідувач кафедри комерційної діяльності і підприємництва Львівської комерційної академії.

Службова адреса: м.Львів, вул.Туган-Барановського, 10; тел. 75-66-42.

Народився 6 вересня 1940 р. у с. Тарасівці, Новоселицького району Чернівецької обл.

У 1967 р. закінчив з відзнакою Львівський торговельно-економічний інститут, а в 1972 р. аспірантуру при кафедрі організації торгівлі цього ж інституту. Успішно захистив дисертацію на тему "Економічні зв’язки торгівлі і сільського господарства в умовах агропромислової інтеграції" на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

У 1984 р. присвоєно вчене звання доцента, а в 1990 р. професора по кафедрі комерційної діяльності і підприємництва.

На науково-педагогічній роботі в інституті (нині Львівська комерційна академія, м. Львів) з 1968 р. на посадах: асистента, доцента, завідувача кафедри. З 1999 р. – проректор академії з наукової роботи.

Нагороджений урядовими нагородами.

Наукові інтереси В.В. Апопія охоплюють широке коло проблем розвитку і трансформації сфери товарного обігу, вдосконалення міжгалузевих зв’язків і поглиблення інтеграції торгівлі в АПК, формування кооперативного сектора економіки і розширення національного кооперативного руху в Україні. За участю В.В. Апопія в 1991 році була розроблена нова система відносин у сфері товарного обігу, програма комерціалізації і приватизації торговельних об’єктів у регіоні. У 1995-1999 рр. – комплексні програми соціально-економічного розвитку Львівщини, Концепція розвитку торгівлі і сфери побуту в регіоні.

Наукові обґрунтування В.В. Апопія були покладені в основі Концептуальних засад розвитку споживчої кооперації України, Концепції розвитку внутрішньої торгівлі України, Програми розвитку ринкової торгівлі, Концепції розвитку національного кооперативного руху, Національної програми розвитку АПК і відродження села, Законів України, Указів Президента, Постанов Кабінету Міністрів України.

Науково-теоретичні положення, методичні підходи закладені в монографіях "Система зв’язків торгівлі і АПК", "Ринкова орієнтація споживчої кооперації України", у підручнику "Комерційна діяльність на ринку товарів та послуг", який вперше виданий в Україні, у багатьох наукових доповідях, статтях у тому числі в "Економічній енциклопедії України".

Професор В.В. Апопій є автором близько 100 наукових праць, у тому числі трьох монографій, підручників та посібників. Під його науковим керівництвом підготовлені 11 кандидатів наук.

Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Світлої пам'яті видатного вченого Василя Івановича ПОХМУРСЬКОГО
Привітання академіка НАН України Зіновія НАЗАРЧУКА з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку
Підсумки роботи XV Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74