Західний науковий центр
znc.com.ua/ukr/publ/info/econ2003/storozhuk_volodymyr_petrovych.php

СТОРОЖУК
Володимир Петрович

Кандидат економічних наук, професор кафедри статистики. Заступник директора інституту післядипломної освіти Тернопільської академії народного господарства,

Службова адреса: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, к.1222. Телефон 33-48-53.

Народився 18 травня 1940 року на Київщині.

Після закінчення Сквирського сільськогосподарського технікуму працював рахівником в Таращанському районі на Київщині, а одержавши спеціальність статистика в Київському інституті народного господарства в 1964 році, був направлений на роботу в органи державної статистики Тернопільської області, де працював спочатку старшим економістом, а потім начальником відділу.

У січні 1969 року обраний по конкурсу і перейшов працювати в Тернопільський факультет Київського інституту народного господарства, спочатку на посаді викладача, потім старшого викладача, доцента, а з січня 1993 року – професора кафедри статистики. З вересня 1989 року призначений заступником декана, а з 1994 року – заступником директора інституту післядипломної освіти, де працює до останнього часу.

В 1971-1974 роках навчався в аспірантурі Київського інституту народного господарства. Захистив у 1974 році у спеціалізованій раді Київського інституту народного господарства дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук. Тема дисертації: "Економіко-статистичний аналіз резервів зростання продуктивності праці в будівництві" (на прикладі організації Головкиївміськбуду).

Вчене звання доцента по кафедрі статистики присвоєно в 1981 році, а в 1996 році присвоєно вчене звання професора по цій же кафедрі.

Коло наукових інтересів охоплює питання вдосконалення, застосування та ефективного використання статистичних методів в оцінці роботи окремих підприємств, організацій, фірм, зокрема, розробки узагальнюючих показників вимірювання рівня окремих явищ та процесів, застосування індексних моделей у факторному аналізі, методу групувань та кореляційно-регресійного аналізу. Приймав участь у виконанні науково-технічних програм, здійснював керівництво виконанням бюджетних та госпдоговірних тем за замовленням окремих підприємств і організацій. Зокрема "Розроблення методології статистичної оцінки соціально-економічного потенціалу та ефективності його використання", "Техніко-економічне обґрунтування допоміжного виробництва і вдосконалення фінансових важелів підвищення ефективності виробництва", "Вдосконалення внутрігосподарського розрахунку на умовах орендного підряду у допоміжному виробництві" та інші. Опублікував два монографічні дослідження. Зокрема в монографічному дослідженні "Статистичні індекси та їх використання у факторному аналізі", яке підготовлено самостійно, розглядаються методологічні основи індексів, принципи їх побудови і застосування.

Всього опублікував 123 роботи загальним обсягом 221,3 д. а., з них 79 наукового та 44 навчально-методичного характеру.

Приймає участь у підготовці науково-педагогічних працівників, здійснює керівництво аспірантами, з яких два успішно захистили дисертації, здобувши ступінь кандидата економічних наук.

Основні праці:

Статистика капітального будівництва – навчальний посібник. – Тернопіль: Збруч, 1995, обсяг 20,07 д. а., підготовлений самостійно.

1. Практикум з статистики капітального будівництва: навчальний посібник. – Тернопіль: Астон, 1996. –10,0 д.а. (підготовлений самостійно).

2. Статистика підприємництва: підручник. – Київ: Національний банк України, 1999, обсяг 37,5 д.а. (у співавторстві).

3. Теорія статистики – навчальний посібник. – Київ: Либідь, 2001. – 19,11 д.а. (у співавторстві).

4. Статистика промисловості: навчальний посібник. – Київ, 1993. – 15,81 д.а.(у співавторстві).

5. Загальна теорія статистики: навчальний посібник. – Тернопіль, 1996. – 6 д.а. (у співавторстві).