Західний науковий центр НАН України та МОН України

ЗВІТ
про проведення
Західним науковим центром
НАН України і МОН України
заходів Фестивалю науки у 2009 році

Вже третій рік поспіль в Україні проводиться Фестиваль науки, мета якого сприяти розширенню і зміцненню зв’язків науки і суспільства, популяризувати науку, пояснити суспільству, наскільки важливі наукові результати і що вони можуть дати для покращення якості нашого життя. Тобто однією з основних задач Фестивалю науки є лобіювання інтересів науки і освіти.

Організаторами Фестивалю науки на Львівщині є ЗНЦ, Рада ректорів вищих начальних закладів Львівщини, Наукове товариство імені Шевченка.

В рамках Фестивалю було проведено багато різноманітних за формою і змістом заходів, розрахованих на різні категорії учасників, – виступи провідних вчених з популярними лекціями, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, покази науково-популярних фільмів, екскурсії школярів і студентів до наукових лабораторій (програма Фестивалю науки додається).

У переддень Фестивалю науки 12-13 травня 2009 року в актовій залі Західного наукового центру проходила Науково-практична конференція учнів обласної МАН та презентація збірника тез науково-дослідницьких робіт учнів обласної МАН "Пошуки та знахідки" (фізико-технічні та математичні науки; хімічні, біологічні медичні та аграрні науки). Детальніше з назвами доповідей можна ознайомитись за адресою: http://znc.com.ua/ukr/news/2009/200905fest_man.php.

Директор ЗНЦ відкриває науково-практичну конференцію учнів Львівської МАН
Привітання учасників конференції – учнів Львівської МАН
Засідання конференції

У приміщенні Західного наукового центру проходить виставка наукових пошукових та дипломних робіт студентів кафедри дизайну архітектурного середовища Інституту архітектури Національного університету "Львівська політехніка" (5-22 травня 2009 р.).

Урочисті збори, присвячені дню науки, відбулися 15 травня 2009 року о 15.00 год. у Львівському будинку вчених. Відкрив урочисту академію голова Західного наукового центру НАН України і МОН України академік НАН України Назарчук З.Т. Зокрема, він сказав:

Вже стало у нас доброю традицією відзначати День науки проведенням в установах регіону низки наукових, науково-організаційних та мистецьких заходів, які об’єднані у Фестиваль науки. На теренах восьми західних областей України, які входять до сфери діяльності Західного наукового центру: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька, відзначає своє професійне свято понад 14 тисяч науковців.

В першу чергу хочу відзначити, що доробок науковців нашого краю високо оцінений академічним товариством України, зокрема академіками та членами-кореспондентами НАН України цьогоріч обрано 7 провідних науковців Західної України.

Вступне слово голови Західного наукового центру акад. Назарчука З.Т.

Від Львівської обласної державної адміністрації присутніх привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Держко І.З., а також голова постійної комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Ілик Р.Р.

Привітання заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Держка І.З.
Вітання працівників наукових установ ЗНЦ грамотами Львівської обласної державної адміністрації
Привітання голови постійної комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Ілика Р.Р.

З науковими повідомленнями виступили директор Інституту фізики конденсованих систем НАН України член-кореспондент НАН України Мриглод І.М. та д.х.н., провідний науковий співробітник Фізико-механічного інституту Завалій І.М.

Мриглод І.М. розказав, що у серпні цього року виповнюється 100 років з дня народження вченого планетарного масштабу, одного із останніх енциклопедистів новітньої хвилі, визначного математика, механіка і фізика-теоретика Миколи Миколайовича Боголюбова. З різницею у кілька днів у грудні 2008 року були оприлюднені Укази Президентів Росії та України про відзначення цієї події. Що вона знаменує собою для України і світу в цілому? Ким був Микола Боголюбов і який вплив спричинили його роботи на "ландшафт" світової, радянської і пострадянської науки?

Як стверджував сам Боголюбов у нього дві батьківщини – Росія і Україна – і дві рідні мови – російська та українська. Українцем по духу він став у селі Велика Круча, де вперше проникся історією цього краю і полюбив поезії Шевченка. Протоколи семінарів Крилова він записував українською мовою і перші публікації були написані українською. А в час, коли почала нищитися українська інтелегенція, а в Харкові розпочався процес над СВУ, Микола Миколайович Боголюбов визнав себе українцем і вважав себе ним впродовж усього свого життя. Під його благотворним впливом кардинально змінилися точні науки в світі, змінився ландшафт науки в Україні. І як любить повторювати Ігор Рафаїлович Юхновський "Над нами витав дух генія...", просто ми ще не всі це оцінили.

Доповідь Мриглода І.М.

З доповіддю "Водень – паливо майбутнього" виступив д.х.н., пров.н.с. ФМІ НАН України Завалій І.Ю.

Доповідь Завалія І.М.

Крім цього відбувся концерт за участю колективів художньої самодіяльності Львівського будинку вчених та студентів Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка.

Учений секретар
Західного наукового центру
НАН України і МОН України
В.В. Корній
Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Вітаємо колектив Львівського національного університету імені Івана Франка з 360-літтям університету!
Присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2020 року
Запрошуємо на міждисциплінарний семінар Обрії науки
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74