Західний науковий центр НАН України та МОН України

27 березня 2009 року
Засідання Виконавчого комітету Західного наукового центру НАН України і МОН України

27 березня 2009 року о 14.00 год. у залі засідань Західного наукового центру відбулося розширене засідання виконкому Ради ЗНЦ.

Присутні: академіки НАН України М.А. Голубець, Я.Д. Ісаєвич, З.Т. Назарчук, С.П. Павлюк, В.В. Панасюк;
члени-кореспонденти НАН України О.Є. Андрейків, Я.Й. Бурак, Ю.М. Височанський, М.Ф. Головко, І.М. Дмитрах, В.С. Загорський, Д.Д. Зербіно, М.М. Ільницький, Г.С. Кіт, Є.І. Крижанівський, Р.М. Кушнір, І.М. Мриглод, Б.К. Остафійчук, Б.Й. Пташник, Ю.М. Сеньковський, І.В. Стасюк, Р.С. Стойка, В.М. Федірко;
члени виконкому Ради Західного наукового центру;
керівники установ НАН України, розташованих у м. Львові.

Порядок денний

 1. Про роботу Західного наукового центру протягом 2004–2008 рр.
  (доп. голова Західного наукового центру акад. НАН України Назарчук З.Т.).
 2. Про проведення річної сесії Загальних зборів НАН України 14-17 квітня 2009 р.
  (доп. голова Західного наукового центру акад. НАН України Назарчук З.Т.).
 3. Про організацію та проведення Фестивалю науки у травні 2009 р.
  (доп.  директор Західного наукового центру Зинюк О.Д.).
 4. Про результати конкурсу на здобуття премій голови Львівської обласної державної адміністрації та голови Львівської обласної ради на 2009 р. і затвердження списків претендентів на премії
  (доп. зав. відділу Західного наукового центру Романюк Р.Р.).
 5. Про ювілейне видання, присвячене 40-річчю Західного наукового центру
  (доп. директор Західного наукового центру Зинюк О.Д.).
 6. Різне:
  а) про підтримку висунення на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2009 р. роботи «Розроблення та впровадження ефективних методів і технологій для забезпечення надійної експлуатації силових конструкцій авіаційної техніки»;
  б) про підтримку висунення проф. Мисака Й.С. для присвоєння звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

У Х В А Л А
засідання виконкому Ради
Західного наукового центру
Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України
від 27 березня 2009 року

1. Про роботу ЗНЦ протягом 2004–2008 рр. (доп. акад. НАН України Назарчук З.Т.).

Заслухавши та обговоривши інформаційний звіт голови Західного наукового центру академіка НАН України Назарчука З.Т. про діяльність Західного наукового центру у 2004-2008 роках,  виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 • затвердити звіт про роботу Західного наукового центру НАН України і МОН України у 2004-2008 рр., а діяльність Центру за цей період  вважати задовільною;
 • Західному науковому центру на основі узагальнених пропозицій та зауважень до роботи ЗНЦ до 3 квітня внести зміни до плану роботи на 2009 рік (відповідальний Зинюк О.Д.).

 

2. Заслухавши та обговоривши інформацію голови Західного наукового центру академіка НАН України Назарчука З.Т. про проведення річної сесії Загальних зборів НАН України 14-17 квітня 2009 р. і враховуючи позитивні результати діяльності Національної академії наук України за звітний період, світове визнання лідерських позицій „патонівської” наукової школи, багаторічний досвід науково-організаційного керівництва, що забезпечив збереження стабільних умов для досліджень та розвитку фундаментальної і прикладної науки в установах НАН України, виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 1. Просити академіка НАН України Патона Бориса Євгеновича дати згоду балотуватися на виборах Президента НАН України під час річної сесії Загальних зборів 14-17 квітня 2009 року.
 2. Висунути кандидатуру академіка НАН України Патона Б.Є. для обрання Президентом Національної академії наук України на новий строк.
 3. Просити Загальні збори підтримати кандидатуру академіка НАН України Патона Бориса Євгеновича під час таємного голосування.

Рішення прийнято одноголосно.

 

3. Про організацію та проведення Фестивалю науки у травні 2009 р. (доп. директор ЗНЦ  Зинюк О.Д.).

Заслухавши та обговоривши інформацію директора ЗНЦ Зинюка О.Д. щодо організації та проведення Фестивалю науки у травні 2009 р., виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 • керівникам академічних установ та вищих навчальних закладів регіону до 08.04.09 р. направити у ЗНЦ пропозиції заходів, які будуть проходити в установах у рамках проведення Фестивалю науки.

 

4. Про результати конкурсу на здобуття премій голови Львівської обласної державної адміністрації та голови Львівської обласної ради на 2009 р. і за­твердження списків претедентів на премії (доп. зав. відділу Романюк Р.Р.).

Заслухавши та обговоривши інформацію завідувача відділу Романюка Р.Р. щодо кандидатур вчених, які висунуті вченими радами академічних науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів на здобуття премій Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради у 2009 р., виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 • затвердити розподіл премій та кандидатури вчених від установ НАН України і ВНЗ Львівщини на премії Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для відомих учених й знаних фахівців, талановитих молодих учених і спеціалістів;
 • Західному науковому центру до 01.04.09 р. звернутися з клопотанням до Голов­ного управління освіти і науки Львівської ОДА щодо присудження вказаним кандидатам пре­мій Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для відомих уче­них й знаних фахівців, талановитих молодих учених і спеціалістів (відповідальний Романюк Р.Р.).

 

5. Про ювілейне видання, присвячене 40-річчю ЗНЦ (доп. директор ЗНЦ Зинюк О.Д.).
Заслухавши та обговоривши інформацію директора ЗНЦ Зинюка О.Д. щодо ювілейного видання, присвяченого 40-річчю ЗНЦ, виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 • створити робочу групи для підготовки видання "Розвиток науки у західному регіоні України за роки незалежності" у складі:
  • Мриглод І.М. – чл.-кор. НАН України, заступник голови ЗНЦ;
  • Голубець М.А. – академік НАН України, керівник Відділення хімічних, біологічних, медичних та аграрних наук ЗНЦ;
  • Ісаєвич Я.Д. – академік НАН України, керівник Відділення суспільних і гуманітарних наук ЗНЦ;
  • Пташник Б.Й. – чл.-кор. НАН України, керівник Відділення фізико-технічних і математичних наук ЗНЦ;
  • Зинюк О.Д. – директор ЗНЦ;
 • робочій групі до 29.05.09 р. підготувати пропозиції щодо концепції та структури видання та колективу співавторів і подати їх на затвердження виконкомом Ради ЗНЦ НАН України і МОН України.

 

6а. Про підтримку висунення на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2009 р. роботи "Розроблення та впровадження ефективних методів і технологій для забезпечення надійної експлуатації силових конструкцій авіаційної техніки".

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Західного наукового центру академіка НАН України Назарчука З.Т. основних щодо основних положень роботи, її наукове та прикладне значення виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 • підтримати висунення на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2009 р. роботу "Розроблення та впровадження ефективних методів і технологій для забезпечення надійної експлуатації силових конструкцій авіаційної техніки", виконану авторським колективом у складі: Аболіхіна О.В., провідний інженер-конструктор АНТК "Антонов"; Білинський В.В., заступник головного конструктора АНТК "Антонов"; Василевський Є.Т., кандидат технічних наук, начальник відділу АНТК "Антонов"; Гребенніков О.Г., доктор технічних наук, завідувач кафедри Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", Дереча В.Я., начальник відділу АНТК "Антонов"; Клімов А.Є., заступник генерального конструктора АНТК "Антонов"; Моляр О.Г., кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України; Осташ О.П., доктор технічних наук, завідувач відділу Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України; Учанін В.М., кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України; Федірко В.М., доктор технічних наук, заступник директора Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України

6б. Про підтримку висунення проф. Мисака Й.С. для присвоєння звання "Заслужений діяч науки і техніки України".

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Західного наукового центру академіка НАН України Назарчука З.Т. про результати багаторічної наукової та науково-інженерної діяльності відомого ученого у галузі теплоенергетики, професора, доктора технічних наук, керівника секції енергетики та енергозбереження ЗНЦ, завідувача кафедри теплотехніки і теплових електричних станцій Національного університету "Львівська політехніка" виконком Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалив:

 • підтримати висунення колективом ВАТ "ЛьвівОРГРЕС" професора, доктора технічних наук Мисака Йосифа Степановича на відзначення державною нагородою України - присвоєння звання "Заслужений діяч науки і техніки України".
Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Вітаємо колектив Львівського національного університету імені Івана Франка з 360-літтям університету!
Присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2020 року
Запрошуємо на міждисциплінарний семінар Обрії науки
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74