Західний науковий центр НАН України та МОН України

11 квітня 2008 року
Засідання Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України

11 квітня у приміщенні Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулося виїзне засідання Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України.

Для обговорення було запропоновано два питання: "Інноваційно-інвестиційні механізми регулювання розвитку прикордонного регіону" (доповідач - заступник голови Волинської облдержадміністрації з питань економіки Байцим Василь Федорович) і "Проблеми української освіти в сучасному глобалізованому світі. Стан фахової та гуманітарної підготовки у технічних ВНЗ України" (доповідач – проректор з наукової роботи Луцького державного технічного університету професор Шваб‘юк Василь Іванович).

Після тривалої дискусії при розгляді першого питання Рада ухвалила визнати проблеми активізації транскордонного співробітництва на основі інноваційно-інвестиційної моделі актуальними, а їх впровадження – пріоритетним напрямком діяльності установ Західного наукового центру НАН України і МОН України. Ученим належить забезпечити розробку організаційно-економічних механізмів формування та підтримки транскордонних кластерів, провести інвентаризацію наявних розробок з питань транскордонного співробітництва з метою використання їх при організації транскордонних кластерів і впровадження інновацій. Львівській та Волинській обласним державним адміністраціям рекомендовано всіляко підтримувати українсько-польсько-білоруські проекти, сформовані в рамках програми Добросусідства для участі в конкурсі ТАСІС.

Стосовно другого питання, – Рада Західного наукового центру НАН України і МОН України відзначає, що запорукою науково-технічних досягнень нашої країни у сучасному глобалізованому світі, її суспільно-економічного та духовного процвітання є як середня освіта, так і вища технічна освіта. То ж ректорам технічних ВНЗ західного регіону України рекомендовано переглянути зміст освітньо-професійних програм вищої освіти за професійним спрямуванням, збільшивши відсоток годин циклу фундаментальних дисциплін за рахунок перегляду дисциплін самостійного вибору ВНЗ та дисциплін вільного вибору студентами.

З метою підвищення ролі і рівня гуманітарної підготовки у вихованні сучасної української інтелігенції в дусі патріотизму, високої моральності і любові до України рекомендувати ВНЗ західного регіону України переглянути змістове наповнення циклу гуманітарних дисциплін у напрямку реалізації наскрізної (від І до V курсу) гуманітарної підготовки студентів.

Прес-центр
Західного наукового центру
НАН України і МОН України
Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Вітаємо колектив Львівського національного університету імені Івана Франка з 360-літтям університету!
Присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2020 року
Запрошуємо на міждисциплінарний семінар Обрії науки
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74