Західний науковий центр НАН України та МОН України

9 квітня 2008 року
Виступ академіка НАН України Бориса Буркинського

У Львові виступив місіонер сталого розвитку

9 квітня 2008 р. у Національному лісотехнічному університеті України відбулася зустріч: студенти та викладачі цього поважного навчального закладу приймали в себе академіка НАН України Бориса Буркинського, директора Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України.

У вступному слові ректор Національного лісотехнічного університету України академік НАН України Юрій Туниця оголосив тему лекції: "Проблеми сталого розвитку для України" і запросив велелюдну студентську аудиторію до творчої співпраці.

Борис Буркинський зосередив свою увагу на аналізі двох глобальних цілей розвитку з восьми, які були прийняті в Йоганнесбурзі як "Декларація тисячоліття", - проблемі подолання бідності, а також тому, що робиться в Україні для забезпечення сталості довкілля.

Як організатор наукової школи з регіональних економіко-екологічних проблем, як експерт з розвитку ринку академік, озброївшись статистичними даними, переконливо довів, що "кожен новий уряд прагне щось зробити в соціальній сфері" (тобто йдеться про зусилля державного бюджету), але чекати якихось зрушень щодо скорочення бідності за рахунок розвитку економіки, у промисловому секторі, не доводиться.

Що ж стосується забезпечення сталості довкілля, то похвалитися Україні нема чим, оскільки антропогенне навантаження на довкілля у зв’язку з надмірною концентрацію шкідливих виробництв в Україні є досить значним. То ж  до запровадження чистих технологій українській промисловості ще іти й іти. Наприклад, викид вуглецю в атмосферу в нашій країні перевищує в 15 разів середньосвітовий рівень.

"Тривожні цифри я називаю",- резюмував учений, звертаючись до аудиторії. Але наприкінці розмови (бо ж іще були запитання із зали) Борис Буркинський впевнено заявив, що він оптимістично дивиться в майбутнє, оскільки покладає великі надії на молоде покоління. Аудиторія йому віддячила гарячими оплесками. Студенти зрозуміли, що питання економічного, екологічного і соціального розвитку в Україні, як і в кожній країні, нерозривно пов’язані і вирішувати їх потрібно нагально і в загальному контексті.

Прес-центр
Західного наукового центру
НАН України і МОН України
Концепція розвитку НАН України на 2014-2023 роки
Мапа сайту
Розширена мапа сайту
Новини та події
Вітаємо колектив Львівського національного університету імені Івана Франка з 360-літтям університету!
Присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2020 року
Запрошуємо на міждисциплінарний семінар Обрії науки
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Західний науковий центр
Національної академії наук України та
Міністерства освіти і науки України
79007, м. Львів, вул. Матейка 4
e-mail: zncnan@mail.lviv.ua, znc@ukrpost.ua
Тел./факс: (032) 297-07-74